Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van, aki covid miatt nem tud...

Van, aki covid miatt nem tud jelen lenni a májusi érettségin?

Figyelt kérdés
Arrra lennék kíváncsi, hogy van- e köztetek olyan most érettségiző, aki érintett a covid miatt? Akár mostanában betegedett le, akár családtag miatt kontatkszemély és karanténban van, stb. Érint benneteket a felvételi? Milyen érzés, hogy egy évvel később mehettek csak a felsőktatásba?

2021. máj. 4. 14:04
 1/4 anonim válasza:
98%
Szerintem senki nem vallja be, senki se fog fél évet várni az őszi érettségire és pláne nem 1 évet az egyetemre mert 2 napig kapart a torka és volt egy 37,5 fokos hőemelkedése. Egyszerűen olyan bugyuta és elavult a rendszer, hogy abszolút nem vizsgázóbarát, egyszerűen nem értem, hogy például egy ilyen esetre miért nem lehetne megajánlani egy jegyet annak, aki igazoltan kívülálló okok miatt nem ment el. Ha valaki full 3-as volt mindig töriből, akkor nyilván valamit-valamiért, adnék neki 40%-ot, azért a rosszabbat, mert ha 59%-ot adnék akkor semmit nem kell tenni érte és rosszabbat is írhatna ennél, mondjuk 42%, de ha 40%-ot adok, akkor szintén semmit se kellett tenni érte, ne járjon akkor a szája sem. :)
2021. máj. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, senki nem vallja be, de mi van azokkal, akiknek erre az időszakra esik a hatósági házi karantén? Akár saját maguk miatt, akár egy háztartásban élő hozzátartozó miatt? Ők meg kockára teszik a büntetést?
2021. máj. 4. 15:35
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem idén érettségizek tehát nem érint, de elmentem volna. Igen, kockáztatnék ennyit azért. (Voltam koronás, de nem is volt hivatalos házi karantén.)

Nyilván végig makszban, mindenkit messzire kerülve, ahogy csak lehet.

Viszont ha valaki mondjuk kórházba kerül, akkor nehezen szökik meg onnan érettségire. Elég szar, hogy sehogy sem lehet pótolni. Egy 17-19 éves gyereknek rohadt sok egy év.

2021. máj. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem amíg lesz ez a korona, addig - ha itthon, Magyarországon esetleg nem is - nemzetközi szinten mindenképp lesz ilyen. De meggyőződésem, hogy itthon is.

A külföldi rendszerekről, az ott érvényes esetleges táv-érettségi lehetőségekről nem tudok nyilatkozni, de itthon - a hazai rendszer betonszerű rugalmatlanságát látva - biztos nem lesz erre megoldás, mostanában egészen bizonyosan nem.

2022. jan. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!