Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ahhoz, hogy molekuláris...

Ahhoz, hogy molekuláris biológus legyek, van felső korhatár?

Figyelt kérdés

Ha 24 év felett szeretnék molekuláris biológusnak tanulni, szóval elvégezni egy biosz alapszakot és molekuláris biosz mesterszakot, akkor elkéstem vele?

Második diplomám lenne, sajnos fizetős.


24 év felett lenne esélyem kutatni ebben a szakmában?


Ha levelezőn végezném az alapszakot és a mesterszakot nappalin, akkor a mesterszaknál hátrány lenne a levező BSC? És ha mondjuk egyik egyetemen lenne az alapszak, másik egyetemen a mesterszak, akkor az új egyetemen hátrányba kerülnék?


Azt mondják, hogy ha a kutatás a cél, akkor minél fiatalabban kell kezdeni és ha idősebb korban kezdi az ember, akkor már mondjon le róla. Mi az igazság?



2021. máj. 5. 19:13
 1/4 A kérdező kommentje:
Sajnos lehet, hogy 27 vagy 28 éves is lennék, mire el tudnám kezdeni, hisz mivel fizetős lenne, ezért addig is dolgoznom kellene és félretenni.
2021. máj. 5. 19:20
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Nézd, lehet sokan nem osztják a véleményemet, de a levelezőképzések szerintem nem igazán erősek függetlenül az egyetem hírnevétől. A nappali képzés jobb lenne, legalább az első felén.


Igazából amit elképzeltél nem is olyan szak, ami mellett vígan lehet dolgozni. Ha komolyan veszik pl.: az alapozó tárgyaknál a rendszertant, akkor azt aktívan kell tanulni, és emellett dolgozni elég macerás lesz.


A kutatást jobb elkezdeni fiatalon, de ebben a szakmában fiatal a 35 éves is, így szerintem ezen ne aggodalmaskodj.

2021. máj. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem meg ne foglalkozz mással, csináld amit jónak látsz. Majd kiderül, hogy mit és hogy lehet, a levelező pont azoknak van kitalálva akiket nem tartanak el aggastyán korukig a szülei. Nem gondolom, hogy hátránnyal indul valaki, akinek van 5-6 év tapasztalata, mint az aki a húszas évei végén marhára tudja hogy működik a citrátkör, de arrébb rakni nem tud semmit. Persze ez is sarkítás, de nekem volt nem egy gyakornokom, akik 25 évesen nem voltak alkalmasak semmire. Tehát a konklúzió, hogy az egyénen múlik a dolgok nagy része, nem a körülményeken.
2021. máj. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
4%

Szerintem is inkább a levelező. Nagyon nehéz lesz majd 29-30 évesen szinte nulla munkatapasztalattal állást találni, ha pedig elmész dolgozni pár évre és bekerülsz a "körforgásba" akkor szinte lehetetlen lesz beülni nappalira, mind életmódban, mind pénzben. Abban az X évben is élni kell valamiből.

Persze nem ismerek minden egyetemet, de nálunk levelezőn full ugyan azt kérik számon a vizsgán, mint nappalin. Sokszor együtt is tartják őket, ergo lehet, hogy év közben minket kevésbé nyüstölnek, de a végén ami igazán számít, az ugyan az lesz.

Ma is lesz pont olyan órám, ahol nappalisok is lesznek velünk.

2021. máj. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!