Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan egy érettségi...

Van olyan egy érettségi tárgyra azt mondod, h kösz nem kell, mert nem lesz rá szükségem?

Figyelt kérdés
Én csak a szakmai tárgyból akarok érettségizni arra az esetre,h egyéni vállalkozó legyek. A többire nincs szükségem, de leteném. Viszont az angolal is bajban vagyok és ha ebből is felmentést kérek, nem lesz már pót tantárgy amivel helyettesíthetem.
2021. máj. 6. 13:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ember, írni sem tudsz, mi az hogy "nem lesz rá szükségem"? Már most is lenne.
2021. máj. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy látom a magyarral is bajban vagy...
2021. máj. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Természetesen van ilyen, ez esetben egy műveletlen, érettségi nélküli egyszerű "paraszt" maradsz.
2021. máj. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az hogy az iskolába nem felelek meg, nem azt jelenti,h műveletlen is lennék.
2021. máj. 6. 13:57
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Nincs olyan, hogy “felmentést kérsz” ebből meg abból, jól is néznénk ki. Ráadásul ugye tudod, hogy ha felmentenek mondjuk matekból (ezt a döntést szakemberek egész hada hozza meg, a teljes folyamatban gyógypedagógus, pszichológus, iskolaigazgató, osztályfőnök, iskolai matektanár is részt vesz), akkor ahelyett egy másik tárgyból kell vizsgáznod?
2021. máj. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja igen tudom. Fel is vagyok mentve matekból és angolból csak voltam.
2021. máj. 6. 14:01
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor azt is tudod, hogy másik tárgyat kell a matek helyett választanod. Min. 5 tárgyra kaphatsz csak érettségi bizonyítványt.
2021. máj. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen, de írtam h nincs több tárgy. Matek helyet infót választottam, mert nekünk nincs természet tudomány tantárgyunk. Így csak a tesi maradt, de abból sem akarok.


Rossz az oktatás ennyi. Mindenki külön nyelvtanárral tanul nyelvet. Így sztem érthető ha én épp ebből nem akarok. Nem tudok nyelv tanárt fogadni és még a netflixre sem tudok előfizetni, h angolul nézek filmeket.

2021. máj. 6. 14:25
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Valami azt súgja, hogy sem most, sem ebben az életben nem fogsz olyan képzésre menni, ahol számítanának az érettségi eredményeid, innentől kezdve a kettes majdnem elég lenne neked mindenre. Felteszem, leghamarabb jövőre érettségizel, egy év alatt konkrétan a nulláról fel tudod magad hozni angolból középszinten egy hármas szintre úgy, hogy angol videókat nézel, cikkeket olvasol, vagy a kismillió ingyenes feladatsort töltöd ki a neten. Napi fél órát foglalkozz vele, és semmi bajod nem lesz az érettségin.
2021. máj. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

2 éve napi rendszerességel tanulom az angolt. Konkrétan szinte semmit nem tudok. 🤷‍♀️


Am igazad van a mekiben tervezek továbbra is dolgozni. Csak ha elmondom,h nincs érettségim nem hiszem,h előlépteznek üzlet vezetővé, hol ott arra sincs szükség.

2021. máj. 6. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!