Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A matek érettségi az valóban...

A matek érettségi az valóban korrekt volt?

Figyelt kérdés

Most nemcsak az ország legerősebb gimisei véleményére vagyok kíváncsi (nem akarok diszkriminatív lenni a gimisekkel), hanem szeretném tudni más középiskolások véleményét is.

Azért, mert én nem teljesen így éreztem.

Kérlek szavazzatok!



#érettségi #matematika #középiskola #elvárható szint #nehezen teljesíthető szint
2021. máj. 13. 14:34
A kérdező szavazást indított:
Valóban teljesíthető volt, az a szint volt amit el lehetett várni.
El volt túlozva, nehezen lehetett egyes feladatokkal egyáltalán mit kezdeni.
28 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
En igaz hogy emelteztem matekbol, de siman megirtam itthon 94%ra... szerintem nem volt veszes, sok jopofa feladat volt benne. Az utolso 3 feladatban tenyleg voltak erdekes dolgok, de azokat is meg lehetett csinalni keves pontveszteseggel
2021. máj. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

A közép matek nevetségesen könnyű volt. Illetve a 4-est (60%-ot) röhögve össze lehetett szedni csak józan paraszti ésszel és általános iskolás tudással.

Az emelt matek nem sokkal, de nehezebb volt, mint a tavalyi, pedig a tavalyi is rém egyszerű volt.

2021. máj. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Sablonfeladatok ezek, még emelt szinten is. Nézz meg egy speciális matektagozatos OKTV matek feladatsort, és próbáld megoldani a döntő 3 feladatát, azt hiszem 4 és fél órájuk van rá. Csak kétszer annyi matekórájuk van hetente, mint mindenki másnak, de egészen más kategóriájú tételeket tanulnak.


Ha egy hónapos verseny érdekel, akkor a Kömal A jelű feladatait nézzétek meg: [link] , ez az előző havi sor.

2021. máj. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Baluba ***** válasza:
100%
A többi évvel összehasonlítva kb közepes nehézségű volt. Volt 1-2 "trükkös" kérdés, amit pontosan így még nem tettek föl korábbi érettségikben, de egyrészt ilyen minden évben van, másrészt matematikailag nem voltak nehezebb kérdések, csak értelmezni kellett. A jövőre érettségizők már ezt is begyakorolják, ezeket is teljesen típusfeladatnak fogják tekinteni (ahogy te is a korábbi érettségik trükkjeit), aztán meglepődnek majd a saját "trükkös" kérdéseiken, mint minden évjárat érettségizői.
2021. máj. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát akkor az eddigi vélemények és szavazatok szerint, valószínűleg szélsőséges különbségek vannak azok között akik jó matek eredménnyel rendelkeznek és azok akik gyengébbek.

Az én iskolámban még egy matektanár is azt állította, hogy szerinte túlzás volt ilyen nehézségű feladatokat bele tenni az érettséginkbe.

Még várok szavazatokat...

2021. máj. 13. 16:28
 6/7 A kérdező kommentje:
Hol találhatok statisztikai kimutatást az évek érettségi eredményeiről?
2021. máj. 14. 08:59
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egész könnyű volt, de ez elég relatív. Nekem kedvezett hogy nem nagyon voltak benne függvények inkább olyan feladatok amihez jó logika kell és egy kis érzés, hogy megertsd a máshogy megfogalmazott kérdéseket.

Összegezve teljesen átlagos volt, nehez semmiképpen sem. Aki megcsinalta maximalis odafigyelessel a korabbiakat mondjuk 2010ig azt nem érte nagy meglepetés.

2021. máj. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!