Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek meg lehet tanulni...

Szerintetek meg lehet tanulni bal kézzel és odanézés nélkül szépen írni?

Figyelt kérdés

Jobb kezes vagyok és szeretnék megtanulni bal kézzel is írni, amit jól tudnék hasznosítani az iskolában, mert ha elfárad a jobb kezem, folytatnám az írást a másikkal.

A másik meg hogy anélkül másolnám le a tananyagot a tábláról, hogy oda kéne néznem a lapra, ezáltal sokkal gyorsabban le tudnám írni.

Ezeken kívül meg hogy ha már megtanultam ezeket, hogyan tudnám arra fejleszteni, hogy szépen is írjak, vagy hogy esetleg mindkettőt egyszerre (pl.: bal kézzel odanézés nélkül). Jobb kézzel szépen írok, a bal az meg katasztrofális, ezért szeretném ezeket elsajátítani. Szerintetek hogyan kezdjek hozzá, és melyikkel? Én a bal kezesre gondoltam először, nektek mi a véleményetek? És először sima lapon kezdjem, majd utána vonalason és kockáson is? Köszönöm a válaszokat előre is 🙂



#szépírás #Bal kézzel írás #Szépen írni
2021. máj. 16. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha eleve jobbkezes vagy, akkor ne erőltesd a bal kézzel való írást, mert írási, olvasási vagy számolás nehézségeket okozhat.

Ez ugyanolyan, mint amikor régen a balkezes gyerekeket erőszakkal jobb kézre szoktatták át az iskolákban, pedig ez puszta genetika.


Ha gyorsabban akarsz írni, akkor inkább tanuld meg a gyorsírást! Tudod, amikor különféle jeleket használnak és elképesztő sebességgel képesek leírni a hallottakat. Szerintem az nagyon érdekes, és csak nagyon kevesen használják :)

Vagy használj diktafont órán, hogy otthon jobban kidolgozhasd az anyagot.

2021. máj. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, annyi lenne a kérdésem hogy miért hoz a másik kézzel való írás következményeket? Mármint hogy ha mondjuk ugyanazt a mondatot mindkét kézzel leírod, tehát konkrétan ugyanazt csinálod, csak máshogy, miért hozna olvasási vagy más nehézségeket? És ezek a nehézségek javíthatók később? Én pl rengeteg regényt és vaskos könyvet olvasok és próbáltam már bal kézzel írni egy ideig, utána semmi következménye nem volt. Tehát ezek után is megpróbálhatom szerinted?
2021. máj. 16. 14:20
 3/8 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok: azért okozhat gondokat, mert ha a jobb kezes vagy, akkor a bal agyféltekéd a domináns, és fordítva.

A bal agyfélteke a logikáért fele többek között, a jobb pedig a kreativitásért. Ha elkezded az "ügyetlenebbik" oldalt használni, akkor az ellenkező agyféltekében lesz aktivitás, amihez az agynak az az oldala nincs hozzászokva. Mármint, nyilván működni fog az agyad rendesen, csak zavart okoz a szokatlan tevékenység :)

Nem mindig, és nem mindenkinél alakulnak ki zavarok, és leginkább kisgyermekkorban okozhat bajt, mert a domináns oldalhasználat 9 éves korra fejlődik ki, és ha ebbe belekavarnak, akkor pl. keresztdominancia jöhet létre.

Ha valamilyen probléma alakul ki, természetesen megszűnik, ha újra a domináns oldalt kezdik használni.

Ha csak ideig-óráig írsz bal kézzel, abból nem lesz nagy gond, szerintem. És talán akkor sem, ha már elmúltál 9 éves :D

Küldök neked egy cikket a keresztdominanciáról, kifejezetten a domináns oldalhasználatról szól, olvasd el, és utána jobban el tudod dönteni, hogy szeretnél-e kétkezes lenni :) Illetve, nagyon szívesen válaszolok, ha van még kérdésed :)

[link]

2021. máj. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, 12 éves vagyok, ezért úgy gondolom nem lehet belőle akkora nagy baj🙂
2021. máj. 16. 15:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen :)

De legyél óvatos, ha bármi furcsát észlelsz, akkor inkább hagyd abba, és ne erőltesd, nehogy gond legyen!

2021. máj. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Elolvastam a cikket és elég érdekes, bár én csak a jobb szememmel tudok kacsintani, a bal van nyitva, mégis mindent jobb kézzel és lábbal csinálok. Ezen kívül (nem menőzésből) de az egyik legjobb vagyok a magyarórán (matekból már sokkal rosszabb, különtanárhoz is járok)
2021. máj. 16. 15:53
 7/8 A kérdező kommentje:
#1-es, nem tudnál egy cikket vagy videót belinkelni a gyorsírásról? Mert persze hallottam már róla, de azon kívül hogy gyorsan írnak, semmit sem tudok erről.
2021. máj. 16. 15:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt el is hiszem, hogy jó vagy magyarból, mert a korodhoz képest nagyon szépen és helyesen írsz.

Én teljesen balos vagyok, de a sport miatt megtanultam használni a jobb oldalamat is. Szerintem az úgy jó, ha a bal szemed van nyitva kacsintásnál. Én ballal kacsintok és az van csukva célzásnál, tehát a jobb van nyitva.

Ne aggódj a matek miatt, én is korrepetálásra jártam, és a végén lett egy közgazdasági végzettségem is a másik kettő mellett :D Nekem gimnáziumban kezdett tetszeni a matek, és attól kezdve sokkal jobban ment. Lehet, hogy kicsit később fog nálad is leesni :)

2021. máj. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!