Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerves kémiából hogyan lehet...

Szerves kémiából hogyan lehet jól megjegyezni, megtanulni rengeteg képletet és reakciót?

Figyelt kérdés

2021. máj. 20. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megjegyezni szerintem nem lehet. Érteni kell, és az alapján rajzolni. Mondom ezt úgy, hogy semmi közöm a kémiához.
2021. máj. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Z003 ***** válasza:
100%

Az első jól írta, alap fokon működhet a bemagolás is ha nem kell túlzottan sok reakciót megtanulni.


Hosszabb távon azt tudnám javasolni hogy ne egyesével a reakciókat tanuld meg hanem egyes funkciós csoportok tipikus reakcióit.

Például ha tudod hogy a karbonsavak és az alkoholok észtereket alkotnak akkor onnantól kezdve közel végtelen észterezési reakciót felismerhetsz vagy felírhatsz.


Így is viszonylag sok típusreakciók kell megtanulni viszont nagyságrendekkel kevesebbet mint ha az összes szükséges reakciót megakarnád tanulni.


Ami nekem bevált hogy kiválasztottam egy véletlenszerű szerves molekulát (nem túl bonyolult szerkezetűt) és kitűztem célul hogy minél egyszerűbb anyagokból írjam fel az előállítását. Így például az aszpirinnál (Acetilszalicilsav) először lebontottam szalicilsavra és ecetre, majd fenolra, stb.. szerintem ez a legeffektívebb módja hogy megtanuld a típusreakciókat. Persze az elején nettől nézem hogy mi mivel hogyan reagálna de szépen a gyakorlattal megtanultam.

2021. máj. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, igyekszem úgy tanulni, hogy értsem is.

És a sima képleteknél gondolom csak a magolás működik(?)

2021. máj. 20. 15:00
 4/6 Z003 ***** válasza:
100%
Hát igen az anyagok nevét meg kell tanulni, legalábbis a hétköznapi neveket. Ha tudományos nevek vannak megadva akkor meglehet tanulni a nomenklatúrát. De az elég bonyolult és könnyű belegabalyodni.
2021. máj. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hű a jó kis mechanizmusok:DD Hanyadikán mész?
2021. máj. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
06.04 :'/
2021. máj. 25. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!