Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diploma nem, de gyerek után igen?

Diploma nem, de gyerek után igen?

Figyelt kérdés

Óvódapedagógus diplomám van, már pár éve (6) nem dolgoztam benne, volt egy álláshirdetés, gondoltam jelentkezem, de nem fogadták el, mondván már régen végeztem.

Elvállalok képzést is, nem gond, csak kicsit felhúztam magam, hogy barátnőim, akik nem mennek vissza gyerek után, az ő üres éveiket simán elfogadják? Van aki 9 év után megy vissza, ez akkor hogy is van? És nem csak ez a terület.


2021. máj. 21. 17:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, hogy ez csak üres indok volt, nyilván már betöltötték az állást vagy már kijelölték azt a személyt, akit fel kell venni, viszont az állást meg kellett hirdetni hivatalosan.
2021. máj. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Gondolom abból indulnak ki, ha csak úgy kihagysz éveket, akkor nem vagy túl motivált rendesen dolgozni. Akinek gyereke van, ott indokolt a kihagyás.
2021. máj. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Gondolom megkérdezték, hogy mi volt a kihagyás oka. Nem mindegy
2021. máj. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Kaptam egy álláslehetőséget diploma után, amit elfogadtam és kamatoztathattam a nyelvtudásom. De attól függetlenül ez akkor is hülye és nem fair kifogás.


"Akinek gyereke van ott indokolt a kihagyás".

Nem kötelező a 3 évet kihasználni egy gyereknél. Plusz azért az óvónői szakma, nem egy egészségügy, utóbbinál valóban számítanak a kihagyások, akár súlyos következménye van, mégsem számít, ha valaki 9 év után Gyesről esik vissza.

2021. máj. 21. 18:20
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Nincs semmi gyakorlatod a pályán, ők teljes értékű munkaerőt akarnak, jogosan.
2021. máj. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
Aki a gyerekivel van otthon, az felér egy gyakorlattal.
2021. máj. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Mert az, aki 1 évet dolgozott benne és utána 6 évet otthon van a gyerekeivel, neki baromi sok.

Mint írtam, nem csak erről a szakmáról beszélek.

Na mindegy, ha szerintetek pl egy védőnő, aki dolgozott 1 évig a szakmájában, aztán utána 8 évig otthon volt, ő teljes értékű munkaerőnek számít, akkor már értem miért tart itt ez az ország.

2021. máj. 21. 20:57
 8/17 A kérdező kommentje:

6-os, akkor ezek szerint a gyerekeimmel lévő otthon töltött idő felér a gyakorlattal?

Ugye ezt te sem gondolod komolyan?

2021. máj. 21. 21:00
 9/17 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező! Ha annyira óvónő akartál lenni, miért nem dolgoztál a szakmában?

És igen, aki otthon van a gyerekeivel, az foglalkozik velük, mesél stb. Te meg valami irodában papírt tologattál jó esetben.

2021. máj. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%
A gyereknevelés és egy óvodapedagógus munkája köszönő viszonyban sincs egymással, úgyhogy remélem csak viccnek szánta, aki gyakorlatnak nevezte az otthon töltött időt....
2021. máj. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!