Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diploma nem, de gyerek után igen?

Diploma nem, de gyerek után igen?

Figyelt kérdés

Óvódapedagógus diplomám van, már pár éve (6) nem dolgoztam benne, volt egy álláshirdetés, gondoltam jelentkezem, de nem fogadták el, mondván már régen végeztem.

Elvállalok képzést is, nem gond, csak kicsit felhúztam magam, hogy barátnőim, akik nem mennek vissza gyerek után, az ő üres éveiket simán elfogadják? Van aki 9 év után megy vissza, ez akkor hogy is van? És nem csak ez a terület.


2021. máj. 21. 17:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne mérgelődj, hanem ha dolgozni szeretnél jelentkezz még pár helyre. Minden szakmánál van ilyen, hogy nem téged választanak, ezt nem kell személyes sértésnek venni.
2021. máj. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

Ha szerinted az a nö nem jól csinálja, aki otthon marad a gyerekével, és nem megy vissza hamar dolgozni, csak hogy ne maradjon túl sokáig ki a munkából, akkor egyáltalán nem vagy alkalmas erre a pályára, nem vagy képes felfogni, hogy ez a gyerek érdekét szolgálja.

Másrészt meg ha diploma után nem gyakorlatot szerzel, hanem elmény külföldre mosogatni, mert jól fizet, az megint nem a szakmai elkötelezettségedet mutatja.


Másrészt meg az összehasonlítás (te meg a barátnöd esete) csak akkor számít, ha ugyanoda jelentkeztetek egyszerre, akkor még esetleg, de csak esetleg lenne jelentösége.


(Én személy szerint biztos azt választanám, aki a gyereke érdekében tartott szünetet és nem azt, aki anyagi érdekböl ment máshová!)

2021. máj. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
12-es Megnézném, hogy neked meddig tart ki a szakmai elhivatottságod, annyi pénzből kellene fenntartanod magad (albérlet, rezsi, kaja, közlekedés, higiénia stb., és ezek csak a kötelező dolok), amennyit egy pályakezdő óvodapedagógus keres.
2021. máj. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Amekkora hiány van óvódapedagógusokból engem meglep, hogy visszautasítottak. Próbálkozz más oviban, ha valahol már hónapok óta keresnek, ott örülni fognak neked.
2021. máj. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
15%

13-as: ha valaki óvodapedagógusként akar dolgozni, az tisztában van az anyagi vonzatával. Ha kevesli a fizetést, akkor keres más munkát, csak akkor semmi értele nem volt ezt kitanulni.

Másrészt ha 5 évig mosogat, akkor az idö alatt ugyan lehet, hogy több a jövedelme, de ettöl még 5 év múlva ugyanúgy kezdönek fog számítani annyival súlyosbítva, hogy közben még le is marad az aktuális változásokról, illetve egy csomó mindent elfelejtett gyakorlat hiányában.

2021. máj. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Azzal ugye tisztában vagy, hogy a legtöbb külföldi országban nem lehet 3 évet kihagyni csak azért, hogy valaki otthon üljön a gyerekkel.

Biztosan örülnél, ha egy olyan ápoló látna el, akinek semmi tapasztalata nincs az 1 évén kívül, mert úgy esik vissza x év után a gyerekei mellől.


A másik, hogy ezalatt a 6 év alatt gyerekekkel is foglalkoztam, csak nem óvodában. Amit az önéletrajzomban láthattak is.

Ja igen és van gyerekem is, mielőtt belémkötnél, csak nem vagyok ősanya típus, aki arra veri magát, hogy éppen élete legnehezebb munkáját végzi az anyasággal.

2021. máj. 22. 14:38
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, de ha nem tudod felfogni, hogy nem csak EGY, hanem több hasonlo véleménnyel rendelkezö valaki válaszolhat neked, akkor nem érdemes tovább foglalkozni veled.
2021. máj. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!