Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Így felvesznek kínai szakra?

Így felvesznek kínai szakra?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok, és kínai szakra szeretnék menni gimi után.

Nemrég csináltam meg az előrehozott érettségit, 89%-os lett (legalábbis a tanár szerint), és majd megszerzem felső fokú nyelvvizsgát. De 3,30 az átlagom angolból, mert volt hogy nem csináltam házit.


Ha most 3-as leszek, akkor nem valószínű hogy felvesznek kínai szakra? Sokat számít szerintetek? :/ Megkérdezzem a tanárt, hogy javíthatok-e valahogy? (Most másik tanárt kaptunk év közben)



2021. máj. 24. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal inkább múlik az érettségin, sőt úgy is lehet pontot számítani, hogy csak az számítson.
2021. máj. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
27%

Tan kapuja buddhista főiskola?

Ott pl. nem is igazán az átlagot, inkább az elhivatottságot nézik, van némi buddhizmusos felvételi, hogy megnézzék tényleg érdekel e, és onnan is lehet menni kínai, japán, egyéb szakra.

2021. máj. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem duplázol egy jegy rontás -2 pont. De nem muszáj az angolt számítani. Bármelyik nyelv, amiből van év végi jegyed (vagy tettél osztályozó vizsgát) számíthat.
2021. máj. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

És mit szólsz inkább egy emelt angol érettségihez? Több pontot hoz mint a felsőfokú nyelvvizsga. Amúgy ezt a házis dolgot átérzem, én is ezért lettem rosszabb papíron.

Amúgy 2 emelt érettségivel amennyiben több pontot adna ki a duplázás, akkor a 3as angolt figyelmen kívül is lehet hagyni.

2021. máj. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!