Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit dolgozik egy egyetemi...

Mennyit dolgozik egy egyetemi oktató?

Figyelt kérdés
Nem fizetik őket túl, de érdekel, hogy mennyit dolgoznak. Ha lehet, külön lebontva szorgalmi időszakra, vizsgaidőszakra és szünetre is.
2021. máj. 25. 03:41
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Nagyságrendekkel többet, mint amennyi a honorárium.
2021. máj. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
Sokkal többet, mint egy parlamenti képviselő, töredék annyi honoráriumért.
2021. máj. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%
Hát, nekem van egy tök jó fej fiatal egyetemi egyetemi oktatóm, és Ő mesélgetet 1-2 dolgot a munkájáról. Kezdjük ott, hogy az egyetemi oktatónak nem csak az a feladata, hogy hetente megtartson X*90 perces órákat, nekik emelett még kutatniuk kell illetve tanulmányokat írniuk, ami szerintem már önmagában egy "teljes munkaidős állás" lenne, de még mellette felkészülni az előadásokra, dolgozatokat javítani, osztályozni.. Nem irigylem őket és tényleg baromira alul vannak fizetve. Viszont ez az oktatóm szereti a munkáját, mert a konferenciák illetve kutatási ösztöndíjak jóvótálból egy csomó érdekes helyre el tud utazni, szinte teljesen ingyen.
2021. máj. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor általánosságban elmondható, hogy a heti 40 órába nem férnek bele?
2021. máj. 25. 13:33
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom egyetemen tanít, így tőle tudom (meg tapasztalom is sajnos...), hogy nagyon durva meló, ami eléggé igénybe veszi az embert.

Ő már megszerezte a doktoriját, de még tanársegéd, éve óta várja az előléptetést adjunktussá. 14 órája van hetente (plusz fogadóóra), az órákra való felkészülésre otthon legalább két- vagy háromszoros időt fordít.

Emellett elvárják tőle a tudományos tevékenységet (cikkírás, konferenciákon való részvétel stb.)

Félévente akár 3-4 szakdolgozat vezetését kell vállalnia (40-60 oldal fejenként), heti rendszerességgel konzultál a hallgatókkal. Adott esetben ugyanennyi ismeretlen dolgozatot kell elolvasnia és osztályoznia félévenként.

Ehhez jön még a vizsgaidőszakban a saját vizsgáin túl mindenféle vizsgabizottságban való részvétel.

Aztán ott van a pályázás, ami szintén kötelező: ha megnyered, semennyi pénzt sem kapsz, sem órakedvezményt, de az egyetem mégis levon egy ún. "rezsiköltséget". Ezt csak a szabadidejében tudja megtenni, így az egész nyara ekörül forog.

Mindig mondom neki, hogy a versenyszférában talán jobban érvényesülne, de ő nagyon ragaszkodik a tanítványaihoz...

2021. máj. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!