Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológia vagy arab szak?

Pszichológia vagy arab szak?

Figyelt kérdés
Mindkettő érdekel. Szívesen tanulok nyelvet. Viszont érdekel a pszichológia is, de nem szeretnék pszichológus lenni.
2021. máj. 29. 18:27
A kérdező szavazást indított:
Pszichológia
Arab
23 szavazat
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Esetleg ha valaki a véleményét is leírná azt megköszönném!

Minden segítség jól jön :)

2021. máj. 29. 18:36
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Ha érdekel a pszichológia, de nem akarsz pszichológus lenni, akkor szerintem nem érdemes arra a szakra menni. Olvass könyveket ilyen témában stb. Arab szakkal meg szerintem jól jársz, mert ritka nyelv. Akár dolgozhatsz vele valami multinál, vagy elmehetsz fordítónak, tolmácsnak. (nyelvszakot végeztem, tapasztalatból írok, sokan gondolják hogy büfé, de egy ritka nyelvvel igenis lehet jó állást kapni sok cégnél) Amúgy pszichológusból meg óriási a túlképzés.
2021. máj. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Esetleg külföldön is van munkalehetőség vele?

(Angolul felsőfok, német erős középfok - próbálom felhozni felsőfokra azt is illetve valamennyire beszélek spanyolul is.)

2021. máj. 29. 18:44
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Azzal nincs tapasztalatom, de nem hinném, hogy külföldön nincs vele lehetőség. Egyébként a nyelvtudás mindenhol jól jön, szóval rosszul nem jársz.:)
2021. máj. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
Én akartam arab szakra menni, de végül anglisztika lett belőle. Nekem az arab kapcsán mindenki (nyíltnapon a tanárok, hallgatók és van ott tanuló ismerősöm is) azt mondta, hogy az a szak nem arra van, hogy a hallgatók megtanulják a nyelvet és tolmácsok, fordítók stb. legyenek. Az egy klasszikus, elmélet orientált képzés és kutató, tudomány iránt érdeklődő embereket képeznek. Az én szememben ez amúgy nem volt negatívum, csak ha valaki pl. a nyelv miatt jelentkezne, gyakorlatiasabb képzést vár, szakmai és a gyakorlatban, munkában is hasznosítható tudást vár, akkor annak nem szokták ajánlani, hiszen nem erről szól a képzés.
2021. máj. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Esetleg ha valaki külön tanul még hozzá / magántanárral (bár ahogy néztem nem a legolcsóbb) akkor szorgalommal egy erős középfok - (gyenge) felsőfok összehozható?

Egyébként kultúra , vallás, töri szintén érdekel. Főleg ennek a “térségnek” :)


Köszönöm a választ neked is! :)

2021. máj. 29. 19:00
 7/18 anonim ***** válasza:
27%
Én a spanyol szakra magántanárnál tanultam meg spanyolul, és ugye oda emelt érettségi kellett, simán megcsináltam. Arabul nem tudok, így nem tudom az mennyire nehéz, de biztosan nehezebb a spanyolnál, de azt se tudom, mi a felvételi követelmény. Ha kitartó vagy és szívesen tanulod biztos megoldod.
2021. máj. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm! ☺️


Nem tudom ki pontozott le titeket, én mindenkit felpontoztam :(

2021. máj. 29. 19:07
 9/18 anonim ***** válasza:
86%
Hivatalosan középfokra készítenek fel a három év alatt és a diploma is azzal lesz egyenértékű. Viszont az ott tanuló ismerősöm azt mondta, hogy szerinte ez nem reális. Ő az alap és a mesterképzés között tanult egy évet külföldön, azt mondta akkor realizálódott benne, hogy kb. egy pohár vizet nem tud kérni arabul :D Azt mondta rengeteget tanult és amúgy a második évtől kezdődően járt magántanárhoz is, de nagyon nehéz volt és azt mondta, hogy igazából olyan volt mintha egyedül tanulná a nyelvet, mármint az egyetemi órák nem nagyon tettek hozzá a folyamat sikerességéhez. Viszont nagyon szerette a szakot, nyilván ezért is tanult tovább. Mikor voltam nyílt napon, akkor nekünk is konkrétan azt mondta az egyik tanár, hogy aki meg akarja tanulni a nyelvet az menjen nyelviskolába :D De amúgy szerintem is érdekes a szak, illetve biztos jó lehet ott tanulni, mert kisebb a létszám, olyan családias lehet.
2021. máj. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%

Azt fontos tudni, hogy az elte arab szak nem egy modern arab nyelvtanfolyam, hanem egy történészi beállítottságú filológiai szak. Azaz itt a közel-keleti kultúrával és történelemmel, klasszikus arab nyelvvel, iszlám vallással stb. ismerkedhetsz meg leginkább. Természetesen tuningolhatod magadat modern arab nyelvből is, sőt ez ajánlott is mindenféle módon (magántanárral stb.).


Nem teljesen lehetetlen vele elhelyezkedni (rokon szakon tanítok és a tanítványaink légitársaságoknál stb. el tudtak helyezkedni), és ha kifejezetten ez érdekel, akkor érdemes belevágni, de azt gondolhatod, hogy nem a bölcsészdiploma korunk legkeresettebb diplomája... Azt tudom javasolni, hogy mellette mindenképpen tanulj valami mást is párhuzamosan, a legjobb ötletem az, hogy először felvételizz arabra, és a következő évben pedig jelentkezz nemzetközi gazdálkodás (a.k.a. külkereskedelem) vagy turizmus-vendéglátás szakra a corvinusra vagy a bge-re (mindkettőn van szombati levelező), ha ki tudod fizetni a félévi kb. 300K-s tandíjat. (Ha nem, akkor nézd meg fordítva mi a helyzet, állami féléven a gazdasági szakon és mellette levelezőn önköltségesen az arab szakon. Nem tudom, most mennyi a tandíj.) Ha nem tudod kifizetni a tandíjat, érdemes diákhitelből végigjárni a fizetőset. (Ezt halál komolyan mondom.)


A pszichológiával ugyanez a helyzet és ugyanez a javaslatom. Az elhelyezkedési esélyek, ha nem akarsz pszichológus lenni, hajszálnyival jobbak, mint az arab szakkal (lehetsz cégeknél HR-es, oktatási referens, van is ilyen pszichológia mesterszak, amellyel lemosod a HR-es végzettségűeket a pályáról), de jobban jársz, ha a nappali pszichológia szak mellé betolsz egy gazdasági szakot levelezőn akár diákhitelből, ha máshogy nem megy.


Sajnos itt tartunk ma, hogy az üzleti életben alulértékelt szakok mellett valamilyen gazdasági vagy IT szakra is érdemes járni, hogy ne halj éhen.

2021. máj. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!