Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen biológia könyvet...

Milyen biológia könyvet ajánlanátok, amiből fel lehet készülni a pszichológia szakos bioszra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeptembertől ha minden jól megy pszichológia szakra megyek egyetemen. Sajnos elég későn jöttem rá, hogy erre a szakra szeretnék továbbtanulni, tehát a biológiát nem tanultam túl intenzíven a négy év alatt, nem jártam faktra meg ilyesmi, alapórán meg nem igazán tanultunk rendesen. Szóval a biológia tudásom eléggé gyatra.

Bár valakiktől azt hallottam nem szükséges előre egyetem előtt bioszozni, kellő szorgalommal ott is el lehet sajátítani, én azért nyugodtabb lennék, ha átvenném nyáron az alap dolgokat.

A kérdésem tehát, hogy milyen témaköröket érdemes átnézni és mi erre a legmegfelelőbb tankönyv (vagy esetleg online anyag). A suliban nem volt biosz tankönyvünk ezért is vagyok tanácstalan.

Előre is köszi!

19/L



2021. jún. 3. 13:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Melyik egyetem? Én Szegedre járok, itt anaton Fonyó-Az orvosi élettan tankönyvét használtuk, mellette pedig nagyon jól jött a Mozaikos 11. A Sejt és az ember biológiája és/vagy Fazekas-Szerényi féle Biológia tankönyv, szerintem a kettő közül valamelyiket szerezd be.

Ami kell: Nagyjából minden... (biokémia,szabályozás,keringés,kiválasztás, stb...).

2021. jún. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én ELTE-re jártam alapszakra. Donáth Tibor Anatómia-Élettan könyvét ajánlom, valamint ezen az oldalon : [link] nyilvánosan megtalálod az előadások

ppt-it, fogalmakat, esszé témaköröket, ábrákat. A ppt-k nem túl részletesek, de áttekinteni nyáron teljesen okésak. A Mándics-féle Biológia könyvet is ajánlom, valamint ahogy előző említette a Mozaikos tankönyvek is elég jók (főleg a 11.-es szól arról, ami neked kelleni fog).

2021. jún. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!