Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták,vannak rajtam...

Egyetemisták,vannak rajtam kívül itt olyanok,akikre rossz hatással volt ez a sok otthon ülés?

Figyelt kérdés
Ez volt az első évem,de teljesen motiválatlannak érzem magam.Szinte sehova se jártam a vírus alatt csak itthon ültem és hallgattam az órákat,annyira nehezen veszem rá magam a tanulásra,teljesen üresnek érzem a fejem,úgy érzem már túl sok volt ez a bezártság és,hogy mindent itthonról kellett csinálni.
2021. jún. 3. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont így vagyok. Mondjuk én néha találkoztam barátnőkkel de a többi esetben itthon voltam. És sajna amíg le nem tudom a vizsgákat addig nem nagyon fog változni.

Plusz néha mostanában szoktam menni futni járni

2021. jún. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, rám egyértelműen rossz hatással volt hosszú távon. Én végül passziváltam is, mert azt éreztem, hogy nekem ez így egyszerűen nem megy és én még egy ilyen félévet nem csinálok végig, mert semmi értelme. Az első online félévben még nem éreztem nagy különbséget és akkor még abszolút élveztem is, picit pihentetőbb volt, új volt, kíváncsi voltam, érdekes volt az egész váltás és szerintem akkor még nem gondoltuk, hogy ez ennyire el fog húzódni. Aztán a második online félév már eleve nyögvenyelősebben indult és a végére már teljesen kész voltam... Gyakorlatilag abból állt minden napom, hogy felkeltem, részt vettem az óráimon, tanultam, lefeküdtem aludni. Ez ment hónapokon keresztül. Én a kollégiumból hazaköltöztem a szüleimhez vidékre, de ők dolgoztak és emiatt a nap nagy részében egyedül voltam otthon. A barátaim pedig távol voltak tőlem és emiatt velük sem tudtam találkozni, illetve ugye akkor már ott voltak a korlátozások, kijárási tilalom, minden zárva stb. Mivel minden zárva volt és az emberek alapból próbáltak távolságot is tartani egymástól, ezért nem is nagyon volt hová menni, kikkel találkozni, mit csinálni. Eleve kevés szabadidőm is volt, mert úgy éreztem az online oktatás sokkal jobban leterhelt (rengeteg beadandót kértek tőlünk) és sokszor már egyszerűen elfáradtam. Plusz ugye nem nagyon volt, ami visszapótolja az energiát, mert korábban még volt szociális életem, eljártam ide-oda, szórakoztam, kikapcsolódtam és ezek szinte megszűntek. Egy idő után már nagyon megviselt, hogy sokat vagyok egyedül, monoton az élet, minden olyan unalmas és egyforma, nem történik semmi, nem érnek új ingerek, nem találkozom új emberekkel stb. és végül már a tanulás sem ment normálisan, nem tudtam rendesen koncentrálni, romlott a figyelmem, veszítettem a motivációmból. Úgyhogy passziváltam, most próbálom összekaparni magam és remélem, hogy szeptembertől már jelenléti oktatás lesz.
2021. jún. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Igen, de már látom a kiutat. Vizsgák után már jó lesz.

Én is alig mozdultam ki, főleg mostanában. És órákon is nehezen figyeltem, így torlódott a tanulás. Szerencsére nekem az első félév félig jelenléti volt, így legalább tudom kik az évfolyamtársaim. Meg alapvetően biztos vagyok abban, hogy ezt szeretném. Ez sokat számít, nagyon sokan kérdőjelezik meg a pályaválasztásukat, főleg ilyenkor nehezebb helyzetben és nagy előny, hogy így tudom, hogy nem opció a feladás.

2021. jún. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én dolgoztam, kerestem minden hónapban legalább 130ezret, ez elég a boldogsághoz, addig is szocializálódtam ill nem voltam otthon
2021. jún. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
39%

Nekem jó volt.


3 olyan tárgyat tettem le amit jelenlétiben óriási idő feláldozással (azaz más tárgyak bukásával) tehettem volna csak meg, ha egyátalán át megyek rajtuk.


Ezek közül az egyik szigorlat volt amin 3x már tavaly megbuktam. Ezt konkrétan megirattam mással.


Volt ezen kívül 2 fizikával kapcsolatos tantárgy, amiből az egyiket óriási szernvedéssel rettenetes sok puskázással megírtam egyedül éppen 2-esre.


A másikat pedig másokkal együtt írtam, lényegében szintén 0 tanulással, de 5ös lett.


Ha nem lett volna az online oktatás soha sem lennék mérnök vagy csak sokkal később.

2021. jún. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ez az első évem, és pont olyan helyzetben vagyok, mint a Kérdező.

Egy jó darabig még motivált voltam, de sajnos ez mára már teljesen elveszett, tanulásra is csak nagyon nehezen veszem rá magam, pedig ez régen sosem okozott gondot. Ha sikerül is, sajnos nagyon hamar elterelődnek a gondolataim és nem is haladok jó ütemben.

Az első félévem nagyon jól sikerült, még tanulmányi ösztöndíjam is volt és meg voltam vele elégedve, de ez a mostani..

A napjaim abból álltak, hogy felkeltem, részt vettem az órákon, majd tanultam és mentem aludni.. ez pedig hónapokon át ment, és teljesen leszívott az egész. Itthonról alig mentem el, valamint barátokkal is csak elvétve találkoztam..

Szóval rám eléggé rossz hatással volt, és most érzem úgy igazán ezt át. Még hátravan 2 vizsga, mindkettőtől tartok, de próbálom magam még inkább rávenni, hogy tanuljak, mert anélkül ezek nem mennek majd.. ha letudtam ezeket is, pedig aktív társasági életet kezdek élni újra, mert a mostani állapot nem tartható fent valami sokáig.

2021. jún. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!