Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miből és mikor érdemes újra...

Miből és mikor érdemes újra érettségiznem hogy jobb eredményt érjek el?

Figyelt kérdés
Nem úgy sikerült az érettségim ahogy szerettem volna és túl kevés pontom van jelenleg, ahhoz, hogy bekerüljek állami egyetemre (400pkell). Úgy döntöttem újra érettségizek valamelyik tantárgyból (a matekon és törin gondolkodom) csak a kérdés hogy mikor érdemes? Most októberben vagy újra májusban? Szeptembertől okj-képzére jelentkezem szóval viszonylag lenne időm. Az októberi vizsgák nehezebbek? Valamint egyáltalán lehet csak 1 tantárgyból újra érettségizni jobb eredmény érdekében? Most októberben ez a lehetőség ingyenes? Legalább 70%-ra kéne teljesítenem és nemtudom melyik lenne az egyszerűbb. Történelemből nagyob tág az anyag és ezért félnék tőle a matektól meg azért amit tapasztaltam,, számomra elég nehéz volt. Szerintetek mi lenne a jó döntés?

2021. jún. 13. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Először is az októberi érettségik nem nehezebbek, sőt általában könnyebbek szoktak lenni, de ha megnézed az OKtatási Hivatal oldalán az előző évek érettségeit, akkor tudsz te is véleményt mondani.

Másodszor pedig csak akkor érdemes októberben érettségizned, ha lesz a majdani szakodon keresztféléves képzés (ami annyit tesz, hogy februárban becsatlakozhatsz a többiekhez). Ha nincsen, akkor nem érdemes siettetni az októberit, akkor már inkább május és akkor lesz időd rendesen felkészülni. És akkor 2022 szeptemberben már mehetsz. Addig meg OKJ-zel, meg készülsz a májusi egyetemre.


Lehet csak 1 tárgyból is újraérettségizni, de hogy ingyen van-e azt nem tudom. Meg kell kérdezni az OKtatásit, 2020 májusban ingyen volt annak aki újravizsgázott a vírus helyzet miatt.


Én úgy választanám meg, hogy melyik tárgyból vizsgázzak, hogy melyik teszi ki nagyobb arányban a képzést. Nekem fizika és kémia közül kellett választanom, mindkettő ugyanúgy nem ment, de mivel a kémia kb 70%-ban van a szakomon, a fizika meg csak töredék ahhoz képest, így a kémiát választottam.


Remélem tudtam valamennyit segíteni :)

2021. jún. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
*májusi érettségire, nem májusi egyetem
2021. jún. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
Matekbol jobb szerintem, tipusfeladatok vannak kb, mig toribol az esszetemak elegge lutrik
2021. jún. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Saját tapasztalatból, szerintem a törit csupán józan paraszti ésszel meglehet csinálni 70 százalékra meg egy kis tanulással.

Ha neked nehéz volt a matematika akkor mindenképpen külön tanárral kéne felkészülnöd ami nemtudom mennyire jó neked.

Összesegeben ha van töri jegyzeted meg mondjuk veszel egy érettségi könyvet sokkal könnyebb lenne

2021. jún. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a hasznos válaszokat (:

kissé stresszelek az egész miatt.

2021. jún. 13. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!