Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon bánt engem. Mit tegyek?

Nagyon bánt engem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon bánt, hogy sok mindent nem tanultam meg és nem jöttem rá időben dolgokra.

Bánt, hogy azt a pályát választottam, amit. Az, amit most már szívesebben csinálnék, az teljesen más, legszívesebben orvos lennék vagy biológus, de orvosira nem lenne pénzem és öreg vagyok hozzá (24), a bioszt is 5 év lenne elvégezni ha mesterszakot is szeretnék, a PhD meg végképp csak egy álom lenne. Bánom nagyon, hogy gimiben nem öltem több időt energiát a kémiába és a bioszba.

Az is zavar, hogy miért nem tanultam meg még vezetni. Apukám már rég mondta, de akkor nem érdekelt. Pedig jobb lett volna. Sok problémától megkímélhettem volna magam is és a szüleimnek is segíthettem volna.


Mivel apukám elhunyt, az is nagyon fáj, hogy ha változtatnék is, rajta már nem segíthetnék.

Sok olyan dolgot is csináltam viszont, ami utólag feleslegesnek tűnik és más hasznosabb lett volna.


Hiába 30 alatt vagyok, úgy érzem, elment az életem és értelmetlen.



2021. jún. 17. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Még fiatal vagy, a jogsit sose bánjad, lehet már régen balesetben elmentél volna. De legalábbis egy csomó pénzt megspóroltál. Mi a szakmád?
2021. jún. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy öreg az orvosihoz vagy bármilyen célhoz, csak kell egy jó terv, hogy tudnád megvalósítani. Nem szabad feladni, mert csak a saját életedet rontod el vele.
2021. jún. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

24 évesen még simán hozzákezdhestz az orvoshoz vagy a biológiai pályához.

Biológia/kémia érettségi megvan?

2021. jún. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az a vélemenyem, hogy én is a te cipődben járok, és 45 évesen kezdtem el tanulni azt, ami már gyerekkorom óta igazán érdekelt. 50 éves leszek, mire végzek. Két éve csinálom, és tök boldog vagyok vele. Július 1-től gyakornok is leszek vele. :)
2021. jún. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy késő, sokan vannak még így. Szép is lenne, ha 24 évesen már "elmenne" az ember élete.... Én is késve kezdtem a bioszt. 29 éves vagyok és első éves mesteren. :P
2021. jún. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
elsőéves*
2021. jún. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy életed van, én azt mondom hajts a céljaidért, sosem késő! 30 évesen arra fogsz gondolni, hogyha akkor még sem adtam volna fel, már nagyban benne lennék!
2021. jún. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elsőben volt 24 éves evfolyamtarsam de még 40 is
2021. jún. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
gyógyszerészeti?
2021. jún. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A gyógyszerészeti is biztosan drága és sok idő gondolom elvégezni. Köszönöm, hogy írtatok és bátorítotok. :)

Az a helyzet, hogy valahogy nem tudok bízni magamban. Ha csak egy OKJ-ról lenne szó vagy egy 3 éves alapszakról, akkor nem lennék ilyen félős.

2021. jún. 18. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!