Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ZMNE - Védelmi igazgatási...

ZMNE - Védelmi igazgatási alapszak: "A védelmi igazgatási alapképzési szak levelező munkarendre elsősorban a közszolgálatban és a védelmi szférában dolgozó jelentkezőket várják" -> gimnazista vagyok, tegyek le arról, hogy engem ide felvesznek?

Figyelt kérdés

Nem tartom egyértelműnek az "elsősorban" szó miatt. Aki odajár, kérem segítsen!

Apropó: alkalmassági van ide?


2010. dec. 24. 19:30
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
Ide járok, ne gyere :D. Nem hiszem, hogy tetszene. Nincs alkalmassági. Jövőre meg Közszolgálati Egyetemmé alakul az egész kóceráj. Én nem dolgozom a közszolgálatban.
2010. dec. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat! De neked mi miatt nem tetszik? És mit jelent az, hogy közszolgálati kócerájjá alakul?
2010. dec. 24. 22:33
 3/40 anonim ***** válasza:

Azért problémás a szak mert nagyon sok az elején a fölösleges tölteléktantárgy, aminek semmi köze a szakhoz. Meg sok otthoni feladat van :D (10 oldalas házi dolgozatok, elmenni a képviselő-testület ülésére stb..) Most volt, hogy zh-t írtunk egy tárgyból és 210-ből kb. 140 megbukott, akinek meg a zh sikerült, azt a házi dolgozatnál kapálták el :D. Az is probléma, hogy havonta három napot kell egymás után menni, ezt a munkáltatók nem tolerálják.


A legnagyobb probléma az, hogy nem kap az ember munkát ezzel a végzettséggel. Szerinted hol keresnek katasztrófavédelmi szervezőket? :D Elég brutálisan kihalásos a szakma :D


Az jelenti a közszolgálati cuccot, hogy a ZMNE, RTF és a BCE közig karját összevonják és új egyetemet hoznak létre. 2012-től Nemzeti Közszolgálati Egyetem néven működik. Remélem, hogy ez azzal jár, hogy a rezsim presztízsből csinál munkahelyeket a végzettségekhez.


A második félévben sincsenek még nagyon szakmaias tantárgyak. Bemásolom a második félév órarendjét:


Informatika II


Testnevelés II.


Matematika VIG 2.


Kémia


Bevezetés a szociológiába


Környezetvédelem VIG


Biztonságpolitika


Rendvédelmi ismeretek


Országvédelem


Helyi önkormányzatok II.


Alkotmányjog I/2


Munkajog


Majd a következő félévben lesznek a szakmai tantárgyak (árvízvédelem, veszélyes anyagok kárelhárítása stb.)

2010. dec. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, bár ha nem gond, még kérdeznék.

Hát ez így eléggé érdekesen hangzik. Azért érdeklődtem ezen szak után, mert totál kétségbe vagyok esve, és nem tudtam, milyen lehet odajárni. Meg mindig vonzott valamennyire ez a fajta szakma. És akkor aki most ezen a szakon van, jövőre egy másik intézmény hallgatója lesz, és a helyzet változatlan marad? És miért is nem lehet az általad leírt dolgokról sehol sem olvasni? Azért ez egy pályaválasztás előtt álló fiatalnak elég fontos lenne. Köszönöm, hogy te leírtad. És aki levelezős, annak azon a kéthetenkénti 2 napból van valamikor testnevelés órája?

2010. dec. 25. 16:29
 5/40 anonim ***** válasza:

[link]


" És aki levelezős, annak azon a kéthetenkénti 2 napból van valamikor testnevelés órája?"


a-a. Első félévben nincs tesi, második félévben viszont egyből testnevelés II. lesz. Nem két hetente két nap, hanem havonta 3-4 nap.


"És akkor aki most ezen a szakon van, jövőre egy másik intézmény hallgatója lesz"


Ha jól tudom ugyan abba az épületbe kell járni, papíron más egyetemre fogsz járni.


Kérdezz, ha szeretnél még valamit tudni.

2010. dec. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Ismételten köszönöm a válaszaidat. Az írásod után rákerestem erre a Nemzeti Közsz. Egyetemre és megtaláltam egy csomó oldalon, és köszi a te linkedet is. Nem tudom, nem feltétlen hangzik rosszul egyébként, dehát aki most ott van, az jobban tudja, mint pl. Te is. De mit jelent ez a testnevelés II. ? Mi az I.? Olvastam olyat valahol, hogy ki lehet váltani a testnevelést bizonyos összegért. Erről te mit tudsz? Előre is köszi!
2010. dec. 25. 22:21
 7/40 anonim ***** válasza:

A testnevelés testnevelést jelent :). Futás, fekvőtámasz stb.. Jól hallottad. 10-20 ezerért felvehetsz olyan sportot, amit szeretsz és az iskola keretei között tudsz űzni.


[link]


Ismétlem magam, ha ide jösz, gyűlölni fogod az első félévet. Tehát a filozófiától kezdve a közgazdaságtanig minden féle van, aminek köze nincs a katasztrófavédelemhez :D. Szórótantárgyak az első félévben: épületstatika alapjai, szervezés és vezetés elmélet, matematika I. Persze, ha tanulsz rájuk legalább egy két órát sikerülni fog. Bár, a matek érdekes volt idén, bejött a tanár, bemutatkozott és mondta, hogy 50 perce van megtanítani az anyagot a többit meg oldjuk meg xD (hozzáteszem, hogy hót' hülye vagyok matekból és sikerült). Vannak "liberálisabb" tantárgyak mint, pl földrajz, ahol a tanár házidogát kért, bár megkötötte, hogy katasztrófával kapcsolatosnak kell lennie. Én az ajkai katasztrófáról írtam, "szerencsére" voltak saját fotóim is meg pH mérésem, így ötös lett.


Másik probléma viszont az, hogy, ha jól látom az órarendet, akkor szakmai gyakorlatra kell menni már a második félévben :O. Ez elég nagy probléma a meló miatt.

Bocs, kicsit hosszú lett, ha van kérdésed írj!

2010. dec. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

Hát hogy én ezeket a frankó kis táblázatokat sosem találom meg...:) Köszi! :)

Na hát akkor legalább ezt a dolgot jól tudtam. Igazából nekem tetszik ez, mert látom értelmét. Egyébként gondolom, Te nappalin vagy, ugye? Szerinted a levelezősök hátrányban vannak a nappalisokkal szemben? Mert én csak úgy tudnám csinálni szerintem. És magát az egyetemet, a légkörét, az oktatási színvonalt milyennek értékelnéd egy 1-5 skálán? (1: legrosszabb, 5: legjobb)

Tényleg nagyon fontos a véleményed, ha már így elkezdtünk itt "beszélgetni", mert senki sincs, aki tudna nekem segíteni.:)

Mégegyszer köszi előre is a válaszokat!

2010. dec. 26. 12:43
 9/40 A kérdező kommentje:
Ja igen, és megnyugtatott, hogy nincs alkalmassági. Tartottam tőle.
2010. dec. 26. 12:45
 10/40 anonim ***** válasza:

"Na hát akkor legalább ezt a dolgot jól tudtam. Igazából nekem tetszik ez, mert látom értelmét. "


Jó neked :D.


"Egyébként gondolom, Te nappalin vagy, ugye? Szerinted a levelezősök hátrányban vannak a nappalisokkal szemben? "


Nem, levelezőn vagyok. A tanárok nagyobbik része jobban szereti a levelezősöket, mert érdeklődőek vagyunk állításuk szerint. A levelező 20 ezerrel olcsóbb.


"az egyetemet, a légkörét, az oktatási színvonalt milyennek értékelnéd egy 1-5 skálán? "


Erős hármas.

2010. dec. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!