Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kollégiumban hogyan lehet...

Kollégiumban hogyan lehet megoldani, ha valaki online órán szeretne részt venni?

Figyelt kérdés

Mondjuk idegennyelvből. Volt aki megtudta oldani?

Egyetemi kollégiumra gondolok.



2021. jún. 28. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Van internet a koliban.
2021. jún. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
Jellemzően van internet, bent maradsz a szobában és kész. Ha a szobatársad nem hagy nyugodtan tanulni, akkor szólsz neki, ha ezután sem, akkor marad a konyha/társalgó/egyéb helyek.
2021. jún. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%
Internet, fülhallgató, viszonylag nyugodt hely.
2021. jún. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Hát nem a legideálisabb az biztos, én emiatt utáltam a hibrid oktatást. Nálunk mindenféle rendszer nélkül működött a hibrid oktatás (az oktatók dönthettek, hogy online vagy jelenlétiben tanítanak és így nem voltak külön idősávban az online órák, illetve nem is csak az előadások lehettek online, hanem bármely tárgy) és a szobatársaimmal más szakosként teljesen más volt az időbeosztásunk. Magyarul nekem sok olyan online órám volt, ahol nekem is aktívan részt kellett venni az órán (pl. prezentációt tartani, válaszolni kérdésekre, hozzászólni, felolvasni stb.), viszont a szobatársaim az órák időpontjaiban sokszor bent volt a szobában és tanultak, szintén órájuk volt, aludtak stb. Úgyhogy ezt egyszerűen nem tudtuk így koli szobán belül megoldani, mert zavartuk egymást. Nálunk a koliban a vírus miatt csak korlátozottan lehetett használni a közös helyiségeket (pl. tanulószoba), úgyhogy az sem jött szóba, max. kiülhettem folyosóra. A könyvtárban nem illik hangosan beszélni, ott is zavartam másokat. Úgyhogy végül úgy oldottam meg, hogy bementem az egyetemre, kerestem valami eldugottabb zugot, ahol azért volt szék, asztal, konnektor, fény és engem sem zavarnak, én sem zavarok másokat… Nem volt egyszerű ilyen helyet találni :D Illetve ugye cipelnem kellett magammal a laptopot akár egy-egy óra miatt is, amit én alapból nem szoktam. Az internetkapcsolat sem volt mindig megfelelő, sokszor mobilnetet kellett használnom. Ennél már tényleg csak az volt a rosszabb, mikor egyszer egy váratlan helyzet miatt a távolsági buszon kellett részt vennem az órán, ahol elment a térerő, visszajött, elment, rázkódtunk, volt egy alapzaj stb.

Úgyhogy, azt tudom mondani, hogy végig kell venni, hogy milyen környezetre van szükség (pl. ha csak simán meg kell hallgatni egy előadást, akkor az egyszerűbb, nem zavaró a külső zaj, helyszín), hova tudsz menni, milyen alternatívák vannak és beszélni kell a szobatárssal, hogy vele lehet-e valami közös megoldást találni.

2021. jún. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
26%
Vannak tanulószobák. Ott mindenki általában azért van hogy tanuljon, úgyhogy ott csend szokott lenni. Ha viszont beszélned kell, akkor azzal zavarnád a többieket. A szobában is meg lehet oldani, csak szólsz a szobatársadnak, szobatársaidnak, hogy most lesz online órád, nem zavarja-e őket, ha beszélsz néha, illetve ők is legyenek kicsit halkabbak, meg lehet oldani.
2021. jún. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!