Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen dokumentumokat kell...

Milyen dokumentumokat kell beszereznem ha egyetemi kollégiumba jelentkezek? Miért ilyen bonyolult az online jelentkezés meg a neptun meg minden?

Figyelt kérdés

Valaki kérem segítsen nekem mert már teljesen összezavarodtam, a papírokat amit azt se tudom miket kell, be kell szerezni, de hogy hogy azt nem tudom, mert a határidő meg persze szorongat.

Úgy egyébként is ha vki tud nekem segíteni hogy milyen fontos dolgokat kell ilyenkor megcsinálnom még beiratkozásig akkor azt megköszönném.

Most láttam hogy van tanévnyitó ünnepség is, oda hogyan kell kiöltözni? Fehér ing fekete szoknya? Vagy van vmi egységes ünneplős öltözet amit meg kell venni?

És még annyit akarok kérdezni hogy ha nem megyek gólyatáborba mert anyagilag nem állunk most úgy akkor sok mindenről lemaradok? Szívesen elmennék mert fontos információkat fognak velünk közölni de gondolom azt később mi is megtudjuk nem?

Köszönöm szépen a válaszokat!

~egy kétségbeesett gólya~



2016. aug. 1. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem vagy egyedül. Eleinte elég átláthatatlan lehet, de bele fogsz jönni.


Az, hogy milyen papírok kellennek a kollégiumi jelentkezéshez elég változó. Ha szociális alapon osztják a helyeket, akkor a szülők kereseti igazolása, az adott lakcímen élők száma (ehhez valahol elég a lakcímkártyákat beszkennelni, de valahol külön igazolást kell kérni a polgármesteri hivatalba), ha van testvéred és még tanul, akkor jogviszonyigazolás. És még sorolhatnám, ez mind attól függ, hogy szociálisan milyen helyzet a családodban.


Tanévnyitó nem kötelező. Még ha azt is írják, hogy kötelező, nem az. De ha szeretnél menni, akkor elég a fekete szoknya és fehér ing.


A gólyatáborba általában olyan dolgokat mondanak el, amik mindenhol máshol is elérhetőek. Tehát fontos információról nem fogsz lemaradni. A gólyatábornak inkább az a célja, hogy egy oldottabb környezetbe megismerj embereket. De ez is pótolható, hiszen nap mint nap fogsz velük találkozni.

2016. aug. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Félárva vagyok, anyukám nevel minket (engem és a testvéremet) bár a testvérem már dolgozik. Jelentkezni akarok rendszeres szociális ösztöndíjra is, csak nem tudom ezek alapján megkaphatom-e. És kb 70 km-re lakunk az egyetemtől.
2016. aug. 1. 11:32
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyébként a Debreceni Egyetemre jelentkeztem gazdaságtudományi karra, tehát vagy a Veres Péter koli vagy az Arany Sándor diákapartman jöhet szóba.
2016. aug. 1. 12:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos további részletekkel nem tudok szolgálni (nem a DE-re járok), viszont facebookon biztos van valami csoport, ahol meg tudják válaszolni a konkrétabb kérdéseidet.

És tényleg ne ess kétségbe, minden kezdet nehéz, de ha olyan szakra mész, amit szeretsz, akkor nem lesz probléma :)

2016. aug. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi azért :)
2016. aug. 1. 13:50
 6/6 anonim válasza:
Nyugi tényleg, én is azt mondom, szerintem azok akik most felvételiznek, minden kavarodik. Nem tudom én se hogy mit hogy kell, nézd a határidőket aztán próbálj mindent lépésről lépésre. Tőlem is olyan igazolásokat kérnek hogy nézek nagyokat, mert pl még életemben nem hallottam róluk. De jó lesz az! Szóval asszem nekem is megvolt a pánikolós korszakom xD
2016. aug. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!