Mi legyen a szakmám?

Figyelt kérdés

Tegnap írtam egy kérdést, viszont kibővíteném, mert eléggé keveset írtam magamról.

16 éves vagyok, kitűnő tanuló. Jövőre fakultációt kell választani. Minden tantárgyat - kivéve a fizikát- majdhogynem kedvelek, szóval nincs ilyen hogy kedvenc tantárgyam. Szeretek, és szerintem illetve a körülöttem élők szerint jól is tudok érvelni, vitázni és fogalmazni. Jók a vezetői képességeim, empatikus és türelmes, de egy csapat vezetőjeként szigorú is vagyok egyben. Szeretlek beszélni, emberek előtt elmondani a véleményemet, kiállni másokért és magamért. Nagyon szeretek embereknek segíteni, legyen az akár egy idős ember átsegítése a zebrán. Szeretlek, és elég jól tudok rajzolni illetve festeni is. Eddig a szpihológus és a politikai szakra gondoltam, de egyik sem húz úgy IGAZÁN a szívemhez. Legyetek szívesek segíteni!



2021. júl. 3. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Amiket felsoroltál azoknak semmi köze egy szakmához sem, egyszerűen csak jólnevelt vagy ennyi.


A legtöbb csoportos munkakörnél ez előny, de nem feltétel.

Leginkább előny a felvételnél.


Szakmák közül azt érdemes választani ami jó megélhetést

ad, és lehet benne továbbfejlődni is, és innentől már nem te választasz azt amit csak akarsz, hanem feltérképezed a lehetőségeket a munkaerőpiacon, és próbálsz jól dönteni arra a pár évre amíg a "szakmád" át nem alakul, meg nem szűnik, vagy meg nem unod / utálod.


Legelső köben meg kellene ismerned az emberek valódi arcát egy pár munkahelyen, és azt, hogy számos pozicióhoz elkerülhetetlen a "ranglétra" kijárása, akármit is végzel el.


Emberismeretet egy egyetemen sem oktatnak...

2021. júl. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szerintem annak, hogy jól tudok érvelni, fogalmazni, festeni és rajzolni semmi köze ahhoz, hogy hogyan neveltek a szüleim, ezek adottságok. Mindenesetre köszönöm a válaszod!
2021. júl. 4. 10:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Esetleg jogász szakma nem érdekel? egyetemen eltudod végezni, de ha a festés/ rajzolás jobban érdekel egy grafikus okj-vel mellette jól lehet keresni
2021. júl. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!