Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért a bruttó bérből kalkulál...

Miért a bruttó bérből kalkulálják a diákhitel éves törlesztőrészletét?

Figyelt kérdés
Hisz annak maximum 2/3-ada marad elkölthető jövedelem. Tudom, hogy rengeteg adóalap kedvezmény van, de ahogy kikérik a navtól az éves bruttó jövedelemről az adatokat, ugyan úgy megtudnák kapni a nettóról is.
2020. dec. 18. 07:50
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Pont azért, mert a nettó bér gyakorlatilag meghatározhatatlan.


Igen, persze, lehetne folyamatosan mindenkinek a nettóját egyénekre bontva követni (a folyamatos változásokkal együtt), de nem gondolod, hogy ennek a költségég a végén valaki kifizetné? Vagy a diákhiteles, vagy az adófizető, aki már így is fizeti a diákhitel kamatkedvezményét.



Alapszabály, hogy mindent a bruttó bérhez számítanak.

2020. dec. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Azért, mert te a bruttó béredért dolgozol meg (bármennyire is faramucin hangzik, te a bruttó béredet keresed). Az már más kérdés, hogy abból mennyi és milyen levonások vannak, pont a rengeteg féle adó- és adóalap kedvezmény miatt.
2020. dec. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mert az az egységes. Nekem már 50 ezer a törlesztő, szóval megértem, mi ezzel a gondod. És nem mindegy, hogy ezt egy háromgyerekes fizeti, aki 100zal több nettót kap vagy egy gyermektelen.
2020. dec. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Plusz aki háromgyerekes, annak talán el is engedik a tartozása egy részét vagy egészet. Adót se fizetnek, minden szarra kapjak a kedvezmenyt, de arra senki nem gondol, hogy attól, hogy anyagilag jobb helyzetbe hozzák őket, a gyerek(ek) nem feltétlen fog(nak) jobb nevelést kapni.
2020. dec. 18. 09:31
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Csak a nőknek jár kedvezmény. Ami szerintem kurvára felháborító. Ha ő szül 3 gyereket, akkor jár neki a kedvezmény, de én, aki ugyanúgy 3 gyereket vállalt, nekem semmi. Na ez rohadtul para szerintem.
2020. dec. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%

"Mert az az egységes. Nekem már 50 ezer a törlesztő, szóval megértem, mi ezzel a gondod. És nem mindegy, hogy ezt egy háromgyerekes fizeti, aki 100zal több nettót kap vagy egy gyermektelen."


Mert úgy gondolod, hogy egy 3 gyerekesnek alacsonyabbak a kiadásai, mint egy egyedülállónak? :) Igen, valóban nem mindegy, egy 3 gyerekest sokkal jobban oda*sz az az 50 ezer, mint egy szinglit :)

2020. dec. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

Én nőként felháborítónak tartom, hogy a párom nem kap kedvezményt. A házasság anyagi vagyonközösség is, mindkét diákhitel terhét együtt cipeljük, ami a gyerekre is kihatással van. Miféle okoskodás ez?


Ráadásul az egyedülállók élete a legdrágább, egyedül fizetni lakhatást, 1 főre főzni, sorolhatnám. Láttam mindkét oldalt, és már párban is borzasztó egyszerűbb az élet, de azért az egyedülállók fizessenek, tejeljenek, ők adózzanak amennyit bírnak, lakáshoz meg majd 50 éves korukban jutnak.


Megértem a kérdésed, vicc az egész. A diákhitelt megéri kiváltani valamilyen más kölcsönnel, mert iszonyú rossz konstrukció.

2020. dec. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

Aki pedig vállal 3 gyereket, az ne sírjon az anyagiak és kiadásaik miatt, meg hogy éppen mi veri földhöz, mert senkinek nem kötelező 3 gyereket szülni, akkor sem, ha azé a világ, aki teleszüli.


Egyedülállónak lenni pedig nem döntés kérdése, azt nem választja az ember. A gyereket választja, akkor ne pitizzenek az adókedvezményekért. Mindezt úgy mondom, hogy épp gyereket tervezünk, de csok-mok-jokk-nélkül.

2020. dec. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
93%
Egyetértek az utolsóval. Mindenki annyi gyereket potyogtasson, amennyit el tud tartani. Ne az én adómérték kuncsorogjon.
2020. dec. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!