Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gáz vissza menni 21 evesen...

Gáz vissza menni 21 evesen iskolaba, ugy hogy az osztalytarsaim 14 evesek? 21/L

Figyelt kérdés

Meg mondom oszinten csaladi okok miatt ott kellett hagynom az iskolat anno.

Nagyon elvan cseszve az eletem, még most sem tudom mit kezdjel magammal igy iskola nelkul.

Eszembe jutott hogy a diakok amugy milyen jol keresnek ha diakmunkaznak, ekkor eszembe jutott az is hogy miert nem megyek vissza suliba aztan valahogy elintezem hogy magantanulo lehessek, es bejarok a vizsgakra , megy az idom, az evek telnek igyis ugyis, mellette meg elmegyek diakmunkara

Szerintetek?

Azert azt gaznak tartom meg nem is birnak elviselni egesz nap 14 eves gyerekeket magam korul


2021. júl. 6. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
21 evesen maximum esti iskola johet szoba (mar ha errttsegirol van szo) ott pedig nem 14 evesek lesznek az osztalytarsaid. Tanulni soha nem keso es nem is szegyen! :)
2021. júl. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

21 évesen nem mehetsz most induló 9. osztályba 14 evesekkel.


Esti képzés amit keresni kell neked. Van olyan suli, ahol gyorsabb a képzés, 2-3 év alatt el lehet jutni érettségiig.

2021. júl. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
14 évesen otthagytad? Azt hogy, amikor tanköteles vagy 16 éves korodig? Kérdésedre válaszolva, nem ciki sőt becsülendő, hogy beakarod fejezni az iskolát, remélem az érettségit is leteszed. Nem kell bevallani, hogy hány éves vagy. Ma már hidd el sokan majdnem 30 éves korukig is tanulnak. Mellesleg ma már nehéz megmondani sokszor, h ki hány éves. Én 29 vagyok mégis rendszeresen elkérik a személyimet. Bár tény, h 20 és 30 között pl. 5-6 év nem lesz feltünő (később mentem egyetemre, 5-6 évvel fiatalabbakkal voltam), de sajnos tízen évesen azért mentalitásban van különbség. De ez ne tartson vissza. Iskolázatlanként nehéz az élet, ritkán jön be úgy.
2021. júl. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Sajna nappalira nem mehetsz, de szerintem ez így neked pont jól jön, mert akkor tudsz magadnak pénzt keresni :D Sajna csak nappali diákok számítanak diáknak, így diákmunkára nem mehetsz. (bár ha neked sok lenne az a napi 8-10, akkor félállást is vállalhatsz és úgy kényelmesebb)
2021. júl. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#3 ez a nem kell bevallani elég problémás, hiszen az iskolában beiratkozni csak úgy lehet, hogy személyi, anyakönyvi kell.

De 21 évesen nem kerülhet be nappalira 9. osztályba amúgy sem.

2021. júl. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3-as, gondolom nem 14 evesen hagyta ott, hanem kesobb.

Es meg mindig nem feltetlenul tinik lesznek az osztalytarsai, esti suliban gyakorlatilag 16-50+ kozott teljesen vegyes a felhozatal eletkorilag, igy nem kell titkolni semmit, bar egyebkent se :D

2021. júl. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3 vagyok. Én osztálytársakra értettem, nem tudtam, hogy már nem mehet nappalira. Nekem anno volt egy 21 éves osztálytársam 17 évesen. Szegény 2x bukott középsuliban, igaz, hogy depresszió miatt. Akkor még úgy volt, hogy engedéllyel lehetett nappali suliban, tekintve, h akkor még 18, mostmár 16 a tankötelezettség, mégis új iskolába is felveszik/átveszik a tanulókat, ha úgy van. Ráadásul, ha pl bukik valaki 1 évet, simán lesz 20 amikor érettségizik. Szóval én így értettem, hogy diákoknak nem kell reklámozni. Én sem reklámoztam pl, igaz egyetem, meg az is, hogy senkit nem érdekelt ki hány éves illetve nem is tartozott senkire sem.
2021. júl. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg az oktatási törvényt, abban benne van, hogy egyáltalán visszamehetsz-e nappalira.

Viszont a 14 évesek eléggé kinéznének maguk közül, meg nem lennél a tanárok kedvence sem. Nem nagyon játszik, hogy nem mondod el a korodat, mivel felismerik, hogy már nem vagy tini.

Ezért inkább akkor is az estit ajánlom, ha mehetnél nappalira.

2021. júl. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet nappalira visszamenni ilyenkor mar!

Az mas, ha valaki bukik vagy evvesztes, mert a sulit nem 21 evesen kezdtek, hanem ugyanugy 14-15.

2021. júl. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!