Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az ELTE-n tényleg olyan...

Az ELTE-n tényleg olyan könnyű szakit váltani?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy ott minden gond nélkül megteheti ezt a diák. És ugyanúgy államin maradhat. Mert én nemzetközi gazdálkodásra jelentkeztem, de mivel az ELTE-n nem lehet nyelvet tanulni valószínű átmennék majd kereskedelem és marketingre.

2021. júl. 8. 07:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Viszonylag könnyű az átjárás pl. tanárszakok és sima alapszakok között csúszás nélkül. De ha más szakra akarsz menni, újra kell felvételizned, aztán megpróbálhatod elfogadtatni néhány korábbi elvégzett tárgyad, ha van átfedés.

De nem egészen értem a kérdésed. Az ELTÉ-n akarsz maradni másik szakon, vagy ott akarod hagyni az ELTÉ-t hogy másik egyetemre menj ahol tanulhatsz nyelvet is?

2021. júl. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
8%
Igen. Szakot azonban már nehezebb.
2021. júl. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam meg. Ugyanúgy az ELTE-n maradnek csak mivel a GTI nem lehet nyelvet tanulni ha jól hallottam, átmennék ker. Mark.-ra mert ott csak egy nyelvvizsga kell.
2021. júl. 8. 09:29
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy veszem ki a szavaidból, hogy most felvételizel. Ha így van, akkor még ma(!) éjfélig tudsz sorrendet módosítani, ezzel járnál a legjobban szerintem (feltéve, hogy a kereskedelem és marketing benne van a jelentkezési listádban). Szerintem nem érdemes elkezdeni egy olyan szakot, amiről máris menekülni akarnál, mert *annyira* azért nem egyszerű a szakváltás. Nem beszélve arról, hogy közben pörögnek majd az államilag támogatott féléveid.
2021. júl. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos akkor még nem tudtam hogy itt nem lehet nyelvet tanulni, így nincs benne. De az ELTE így is csak harmadik helyen van. Remélem felvesznek az első kettő közül valamire BCE, BGE nemzetközi gazd. 459 pontom lett. Csak gondoltam teszek fel egy ilyen kérdést hátha tud valaki valamit mondani, ha véletlen csak oda jutok be.
2021. júl. 8. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!