Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történhetett a váltómmal,...

Mi történhetett a váltómmal, amiért könnyű lett váltani?

Figyelt kérdés

500 km-el ezelőtt le lett cserélve a váltóolaj, és a szimeringek ki lettek cserélve.

Mikor először kipróbáltam olyan könnyű volt váltani,hogy hirtelen a fokozatokat sem éreztem.

Aztán idővel megszoktam -gondoltam én-, de igazából nem.Inkább azt kell mondjam,hogy vissza "keményedett", nem volt rossz, de nem a kés a vajban kategória.Olyan volt mint korábban, a tolatást nem szerette bevenni, ha nem elég határozottan tettem be, akkor be se ment.

Tegnap ugyan így tolatni próbáltam, és nem ment.Felhúzott, és teljes erőmből bevágtam a váltót R fokozatba, ami kattant egyet, és azóta olyan,hogy a kés a vajban nem kifejezés.

Egyáltalán nem érzem a fokozatokat, csak tudom,hogy oda kell tenni, de pöckölni lehet a váltót úgy veszi a fokozatokat, beleértve a tolatást is.

Nagyon szokatlan, még az üreset is alig találtam meg, majdnem le is fullasztottam, mert nem éreztem,hogy hol áll.

Igazából jobb így, csak furcsa, nem értem miért most jött elő?

Őszintén, mikor ez történt, akkor azt hittem,hogy szétment az egész, és egy fokozatot sem fog bevenni, azért "lötyög" ilyen könnyen.


2016. márc. 27. 08:51
 1/1 anonim ***** válasza:
Olaj hatása.
2016. márc. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!