Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetem nehézségei?

Orvosi egyetem nehézségei?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én kiskorom óta mindig is szerettem a biológiát, nagyon jó is voltam mindig benne, iskolás koromban is mindig jó voltam biológiából majd 7 osztályban mikor kezdtük a kémiát akkor is. Szinte soha nem kellett tanúlnom otthol, mivel az agyam felfogta amit óràn montak. Otthol igazából csak átolvastam. Amit tudni kellett a kémia és biosz tanáromról, hogy doktorált kémiából és bioszból is, ugyan az a szemèly tanította a kémiát meg a biót is. Nagyon szigorú volt, sokat kért mindig órákra, de nekem egyáltalán soha nem volt nehéz a kémia. Jött a kamasz kor 9-10 osztály, abban a 2 évben volt még kémiám és bióm. Nagyon ellustultam, nem figyeltem órákon se mivel hátsó padba kerűltem, picit rosszak is lettek a jegyeim, majd jött egy új biológia tanár aki szintén doktorált, nála ismèt a biológia jegyeim nagyok voltak, könnyen ment minden, de a kémia nem, ott épp hogy átmentünk, mert valami lett a régi kémia/bió tanárral és megváltozott, valszeg családi okok miatt és ez a sulira is kihatott, mert mindig ideges volt, mindenkit buktatni akart. Végűl kiderűlt valami családi dolgai voltak. Demotiváltá tett és elvette a kedvem az orvoslástól. Azt mondta nem vagyok rá képes, senki nem képes rá stb. (Ezeket akkor mondta miután családi gondjai voltak, előtte még motivált benne, hogy menni fog.)

Kilencedikes ként engem nagy traumaként ért ez a negatív hozzáállása és sajnos voltak akkor gondjaim, mindig ideges voltam, féltem a kémia órákon és szó szerint rettegtem mert akkor az rosszúl esett nekem.

Most így több év múlva gondolkodtam, hogy az orvosi pályát válasszam, mivel ugye mindig is az akartam volna lenni és így felnőtt fejjel már máshogy gondolkodom. Szóval az lenne a kérdésem, hogy milyen szakot ajánlotok nekem? Menjek orvosira? Amit tudni kell, hogy szeretem a biót és a kémiát.

Válaszotokat előre köszi.



2021. júl. 11. 13:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
3%
Miért jó mindenkibe belekötni? Maradjunk a kérdés tárgyánál.
2021. júl. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosi nehéz, de nem teljesíthetetlen. Ha ez az álmod, és megengedheted magadnak, miért ne? Orvoshiány van, munkanélküli nem leszel, ha elvégzed. Azt kell figyelembe venni, hogy min. 6 év főállású tanulást jelent, ami mellett kereső munkát végezni, családozni nehéz, sokaknak nem sikerül összeegyeztetni. Ha ilyen gondod nincs, szeretnél belevágni és motivált vagy, akkor csak hajrá.
2021. júl. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
19%
Orvosi büfészak.
2021. júl. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Kedves 12, a család meg ilyenek még nincs az életemben. Az egyetem tőlem kb 10 percnyire sincs. Mindig is ez volt a vágyam, hogy orvos legyek, de volt egy elég rosszindulatú kémia és bió tanárunk is egyben, aki elvette az ember kedvét. Sokan akartak ax osztályomból is régen orvosira menni, de elvették a kedvüket a híres tanár, mert rendesen rettegnek miatta már az egyetemtől is és most fele osztály KFC meg ilyen helyeken dolgozik a megélhetésért, miatta.
2021. júl. 12. 12:31
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én orvosira járok. Nagyon nehéz és sok áldozatot kíván, de mellette szerintem marad egy kis szabadidőd is ha tudod hogy kell tanulni és nem vagy hülye. Szerintem ha orvos szeretnél lenni ne a nehézsége állítson meg. Viszont engem nagyon zavar ez a mindenért másra mutogatsz stílus, nem mint orvosilag de még emberileg sincs helyén hogy ezt tedd. Nem csak neked nehezítették meg a helyzetedet, másoknak is megvannak a gondjai, mégis ott vannak ahol. Fejezd be hogy a tanárt hibáztatod és inkább szedd össze magadat!
2021. júl. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
81%

Mennyi idős vagy?

1: biosz és kémia emeltre bárki fel tud készülni, elhiszem hogy szar volt a tanárod, de akkor most itt a lehetőség, hogy egyedül leülj és megtanuld. Ha nehezen megy, fogadhatsz magántanárt. De egy biztos, emeltre nem elég, hogy megmarad a fejedben az anyag, amit órán hallottál. Le kell ülnöd otthon tanulni, számolásokat gyakorolni.

2: ha felvettek, akkor jön a fekete leves. Ott már olyan anyagmennyiségekkel kell boldogulni, hogy ha nincs egy kidolgozott tanulási alapod, akkor kampó lesz. Egyetemen már senkit nem érdekel, hogy szar tanárt kaptál-e, hogy éppen esik az eső, vagy fúj a szél. Még a covid járvány előtt mentem én már 40 fokos lázzal is vizsgázni, ha lerobbant a buszom és nem értem be a vizsgára, az akkor is bukó volt, még ha önhibámon kívül is történt. A felelősség a tiéd, pláne orvosként.

3: tényleg próbálj meg odafigyelni a helyesírásra, mondatszerkesztésre, mert ez így átláthatatlan. Én is telefonról írok, ez ne legyen kifogás. Egyáltalán semmilyen kifogás ne legyen.

2021. júl. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én Romániában megyek orvosira, az egyetem azt mondtaz hogy egy sikeres érettségi kell és már fel is vettek. Ha túljelentkezés lenne (ami sosincs kb) akkor a 10 osztàlyos bió anyagot kell tudni, 50% kell teljesíteni belőle. A telefonon sokszor elnyomom a gombokat, lehet az én hibám sajnálom. Nem állítom, hogy a helyesírásom tökéletes, mert van mint fényezni rajta és törekszem is. Sajnos itt rengeteg mindent Románúl kell csinálni (orvosi egyetemet is) így háttérbe szorúl a Magyar helyesírás és csak beszélni szoktuk a nyelvet.

Köszönöm mindenkinek a válaszát. További szép estét nektek!

2021. júl. 14. 21:51
 18/18 anonim ***** válasza:

Ja, írtam, hogy 0-ról kezdtem a kémiát: Az ötösöm lesz kémiát oldottam meg az elejétől szinte a végéig, de nem kell minden rész belőle az érettségihez.

Nagyon hasznos volt számomra, s nekem is borzalmas tanáraim voltak, de ez engem csak hajtott, hogy megmutassam nekik, neked is hajtson és ne kifogásként használd, hanem erőnek. Sook sikert hozzá!:))

2021. júl. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!