Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy változtassam meg a...

Hogy változtassam meg a "tanulási" szokásaim teljesen?

Figyelt kérdés

Sosem tanítottak a szüleim, nem foglalkoztak vele milyen jegyeim vannak.

Általános iskolában nem volt "baj" mert hármas tanulóval voltam 0 tanulással meg odafigyeléssel. De most már gimiben ez kevés, és csak azért mentem át mert online oktatás volt, hogy tanuljak meg tanulni, és hogy vegyem rá magam? Teljesen megszeretném változtatni ezt, elkezdtek tanulni ritkán tanulni, nem értek semmit, nem tudok figyelni stb.

Szóval akármilyen tanácsot elfogadok.


2021. júl. 13. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez rutin kérdése. Akármennyire is utálni dogod mindig követsd ugyanazt a módszert, 1-2 hónap múlva már nem is veszed észre, hogy ez gondot okozna.
2021. júl. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbáld érteni az anyagot, hogy ne magolás legyen a tanulásból. Keresd a logikát benne, az összefüggéseket a korábbi anyaggal. Alakíts ki egy jegyzetelési módszert (én annak idején sokat jegyzeteltem). Ha jól átláthatóan jegyzetelsz, az már fél tanulás. Kereshetsz tanulótársat is, úgy egymást tudjátok segíteni.
2021. júl. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Prokopf válasza:

Ebben csak Te tudsz segíteni...


Biztos van, vagy volt vmilyen hobbid, kedvenc tevékenységed, ahol szintén új ismereteket kellett elsajátítanod, új (alap)dolgokat megtanulnod.


Gondolj rá vissza, keresd meg, emlékezz! Próbáld meg a tanulásra adaptálni, valószínűleg ez lesz a te tanulási módszered. Segítségével próbáld meg megérteni a tananyagot, és összefüggéseiben is értve megtanulni.

Én tudom, hogy menni fog. Onnan, hogy már többször is sikeresen megtetted. Legfeljebb nem tanulásnak hívtad, és talán még észre sem vetted...

Sok sikert!

2021. júl. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Persze van hobbim, de nagy részük olyan ami nem unalmas és seggelős. Meg a legnagyobb előny hogy érdekel is.

Köszönöm a tanácsokat.

2021. júl. 13. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!