Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen ha nem lesz meg a...

Egyetemen ha nem lesz meg a vizsga hogy “estek túl rajta”?

Figyelt kérdés
Nekem most 5 tárgyból 3 vizsga nem lett meg pedig rengeteget tanulok és úgy éreztem hogy értem is az anyagot. 2 tárgynál csak 1% hiányzott…Annyira rosszul érintett. Szorgalmas és lelkiismeretes vagyok nem az a baj hogy lusta lennék a tanuláshoz. A második félévben vagyok vagyis azt fejeztem be és eddig összesen 4 tárgyból buktam…tudtok valamit tanácsolni nekem hogy mi lehet a baj? Vagy ez teljesen normális egyetemen? Ti hogy vagytok ezzel?

2021. júl. 19. 17:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Szakfüggő. Máshogy kell tanulni minden szakon.
2021. júl. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Gazdalkodas es management szakon tanulok
2021. júl. 19. 17:56
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

"úgy éreztem hogy értem is az anyagot"

Az kevés. Nagyon kevés. Megérteni az anyagot a 0. lépés, utána meg is kell tanulni. Ha *rengeteg* tanulással nem sikerült magabiztosra elsajátítanod, az azt jelenti, nem elég hatékonyan tanultál. A középiskolában bevált tanulási stratégiák az egyetemen általában nem elegendőek, ezzel sokan kínlódnak az elején, aztán belerázódnak (vagy abbahagyják, ha túl nehéz). Anélkül, hogy tudnánk, mi a szakod, nehéz tanácsot adni, de általánosságban ha nem látod át az összefüggéseket (külön-külön tételekben gondolkodsz), vagy nem tudod a gyakorlatban alkalmazni az elméleti tudásod, az nem lesz elég.

2021. júl. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
(2es vagyok) Közben látom írtad a szakod, én nem ott tanultam, remélem valaki hozzáértőnek van tippje
2021. júl. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, rosszul fogalmaztam. Értettem és tudtam is az anyagot. Ahogy írtam nem azzal van a probléma hogy nem tanultam. Minden más jegyem ötös vagy négyes egy- két hármasom van.

Csak azt szerettem volna tudni hogy mennyire “gáz” megbukni egyetemen. Vagy hogy más is így van-e ezzel

2021. júl. 19. 17:59
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Úgy érted, megbuktál, aztán utóvizsgán meglett? Olyan mindenkivel előfordul, rá se ránts.
2021. júl. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
98%
Vannak olyan egyetemek és szakok, ahol mindenki mindenből ötös, és az a gáz, ha négyest kapsz valamiből. De ez ritka, és életszerűtlen ott mondjuk megbukni lehet gáz. Egy normális szakon meg az élet része.
2021. júl. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
99%

Nem gáz. Nálunk ez átlagos (mérnök infó). Nekem csak egy tárgy nem lett meg, de emiatt nincsenek rossz érzéseim.

Ha még csak a második féléved, akkor nem hiszem hogy csúszni fogsz emiatt. De majd nézd meg a ráépüléseket a szakodon.

2021. júl. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen úgy értettem hogy az első vizsgàn buktam meg tehàt még csak egyszer próbáltam a vizsgát. 3 tàrgyból buktam meg így.
2021. júl. 19. 23:43
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hali, gazdálkodás és menedzsment szak:) Én is buktam meg az első félévemben és hasonlóan szarul éreztem magam, eddig még nem volt ilyen tapasztalatom gimnáziumban, de egyetemen ez szinte teljesen normális mostmár nekem. Meg lehet próbálni újra, ne félj! Nem gáz megbukni egyáltalán, persze az lehet hogy kellemetlen, nem ugy tervezted stb. A lényeg hogy nem gáz, hajrá a kövi félévben!
2021. júl. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!