Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Doktoranduszok! Mit tapasztalt...

Doktoranduszok! Mit tapasztaltok ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Engem felvettek PhD-ra, szeptemberben kezdem az első évemet. Eddig csak a tanulásra koncentráltam, PhD mellett szerettem volna részmunkaidőben dolgozni, de részmunkaidőben sehova se vesznek fel, hiába lenne jó az adott munkához a diplomám. Volt olyan állás hirdetve, ahol nem írták oda, hogy heti hány óra és felbátorodva jelentkeztem, hogy részmunkaidőben vállalnám, de szóba se jöhetett náluk, pedig amúgy több kritériumnak megfeleltem. (Megfelelő diploma, plusz dolgok is megvoltak, amik a hirdetés alapján előnyt jelentettek)

Olyan is volt, hogy jelentkeztem egy hirdetésre, de arról meg kiderült, hogy nem aktuális, csak nem törölték.

Aztán egy ismerősöm dolgozik egy cégnél, nagyon keresték az olyan végzettségű embereket mint amilyen én vagyok, de az a lehetőség is kiesett mert én részmunkaidőt akartam volna vállalni és csak teljes munkaidőt fogadtak volna el. Pedig elég nehezen találnak olyan embert, aki megfelelne nekik a képességeiket, végzettségüket tekintve.


Teljes munkaidőt ha szabály szerint lehetne, akkor sem vállalnék szívesen, mert szerintem nem lehet PhD-t és munkát is rendesen csinálni, legalábbis ha teljes munkaidő van. Valamikor csak kellene publikálni is meg órákra beülni. Azért tanulni se árt néha. Ha nem is minden nap. Meg konferenciára is el kell menni, akkor arra nem árt felkészülni. Ja és a disszertációt meg jó lenne nem a képzés végére hagyni. Az idő csak az egyik tényező. Ki is fáradnék rendesen ha a munkában és a PhD-n is maximálisan odatenném magam, márpedig dolgozni nem lehet akárhogy.


Ti is azt tapasztaljátok, hogy a PhD mellett, ha nem akartok teljes munkaidőt, akkor csak diákmunka marad?


Szerintem nem lehet dolgozni PhD mellett. Nem lehet egyszerre 2 helyen maximálisan teljesíteni. Ismerek olyat, aki dolgozott mellette, de az passziváltatta a féléveket meg közben a PhD-n nem is csinált semmit szinte, nem teljesítette a követelményeket és ki is rugták. De ennek meg szintén nincs értelme mert akkor meg minek legyen az ilyen ember doktorandusz? A PhD-n semmi előrehaladás, akkor nincs értelme, akkor inkább dolgozzon teljes munkaidőben és a PhD-ról iratkozzon ki.


Velem van a baj, hogy én nem tudok és nem akarok PhD mellett teljes munkaidőben dolgozni? Mások annyira zsenik, hogy a maxot hozzák ki magukból PhD-n és a munkában is? És akkor még nem is említettem, hogy azért házimunka is van a világon, néha nem ártana a párkapcsolatra is egy kis idő.

Engem tényleg érdekel a témám és nem szeretném félbehagyni a képzést, ezzel semmissé téve az eddigi eredményeim, foglalva a helyet mások elől, és akkor mi értelme annak a pár publikációnak meg konferenciának ha aztán pont a lényeg, tehát a védés nincs meg?



2021. júl. 21. 15:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Tobb phd-st ismerek, siman dolgoztak mellette 40+ oraban is, volt, akinek 3 munkahelye is volt, de olyan is, aki masik egyetemet kezdett mellette.
2021. júl. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

A másik szakot, másik egyetemet még jobban el tudom képzelni. Az valahogy más mint dolgozni. Főleg ha az adott szakon akkorra veszi fel az óráit, amikorra ő akarja meg nincs minden nap óra meg az órák egy részére be se kell járni. Erősen szakfüggő azért.

De a munka nem így megy.

2021. júl. 21. 15:44
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyik orvos, masik mernoki kart kezdett. Aki akarja, vagy akinek muszaj, meg fogja oldani.
2021. júl. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Érdekes, mert én egyetlen orvostanhallgatót sem ismerek, aki dolgozna vagy dolgozott volna mellette. Esetleg nyaranta, de az más.

Hát azért én kíváncsi lennék rá, hogy az orvosit hogy lehet úgy elvégezni, hogy mellette dolgozik. Azért egy orvosnak nem mindegy szerintem, hogy kettesre vagy négyesre vizsgázik.

2021. júl. 21. 16:01
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Orvos, nem orvostanhallgato, mar vegzett, es mellette dolgozott a korhazban heti 40+ oraban, es ezen kivul csinalta a phd-t. Nem egy ember...
2021. júl. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
2021. júl. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
23%
Es ilyeneket felvesznek... :D
2021. júl. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Mert amúgy téged felvettek? Honnan tudod hány publikációval vettek? Hány nyelvvizsgával? Talán ha tudnád, nem csesztetnél.

Nincs jobb dolgod mint ide írogatni?

2021. júl. 21. 16:21
 9/19 anonim ***** válasza:
96%
Én a PhD képzés alatt végig dolgoztam annak idején. Mivel már a harmincas éveimben jártam, másképp' nem is lehetett volna. Igazából össze lehet hangolni a kettőt. Sőt, nem csak lehet, de ajánlatos is! Csak akkor lesz életszagú a kutatásod, csak akkor boncolgatnak majd valós problémákat a publikációid, ha a munkán keresztül rálátást nyersz a szakterületedre.
2021. júl. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
A 9-esnek köszönöm szépen a normális választ! Ment a zöld.
2021. júl. 21. 16:31
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!