Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezek szerint butább vagyok...

Ezek szerint butább vagyok mint az emberek többsége?

Figyelt kérdés

Tök cikinek érzem, hogy én nem tudok/akarok dolgozni tanulás mellett, de főleg nem teljes munkaidőben.

Most doktorandusz leszek szeptembertől, PhD mellett dolgoznék részmunkaidőben, de még sajnos nem jött össze.

Egyetemista koromban nem dolgoztam tanulás mellett, sokak megteszik, a gyakorin is írja sok válaszoló, hogy neki 2 vagy 3 munkahelye is volt tanulás mellett vagy legalábbis 1 nagyon sok embernek volt.

PhD mellett is sokan dolgoznak, bár szerintem ezek egy része emiatt közben ott is hagyja a PhD-t vagy megbukik rajta.Láttam erre több példát.

Én nem tudtam volna alapszakos és mesterszakos egyetemistaként dolgozni hetente 40 órát, alapszakon 20-at sem. Mesterszakon meg félévtől függ, mert voltak lazábbak és durvábbak. Igaz, én nemcsak az alapokat teljesítettem, hanem közben csináltam egy felsőfokú nyelvvizsgát, OTDK-n kétszer is voltam, publikáltam tanulmányokat. De ettől függetlenül biztos vagyok benne, hogy nekem nem fért volna bele a munka és a tanulás együtt. Meg amúgy azért nemcsak a szakos órák voltak, hanem kötelező tesi is 2 félévig meg szabadon választható órák. Utóbbiak nekem nem "be sem kell járni" típusú kamu volt, hanem hasznos tárgyakat vettem fel, például 2 idegen nyelvet több féléven át.

PhD mellett meg annyian vállalnak teljes munkaidőt, de nekem nem menne. Ha tényleg akarok teljesíteni és időben megírni a disszertációt meg azért nem csúszni meg passziválni, akkor nekem nincs minden héten 40 felesleges órám.


Komolyan mondom, elgondolkodtam rajta, hogy most akkor én butább vagyok mint az egyetemisták 80%-a? Vagy akik annyira könnyen veszik, azok kettesre hajtanak és azért megy nekik olyan jól?



2021. júl. 21. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Annyira hihető, hogy PhD-t csinálsz de közben ilyen hülye kérdéseket teszel fel itt a GYK-n. Miből írod? Feminista tudomány vagy gender-szak?
2021. júl. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Már bocsi de szerintem ez az oldal arra van, hogy kérdezzen, aki akar.

Amúgy meg már nem is csoda ha valaki ilyet kérdez, mert már kb. az a normális, hogy valakinek egyszerre 3 munkahelye van, akinek meg egy sem, azt mindenki hülyének nézi.

2021. júl. 21. 16:07
 3/6 anonim ***** válasza:
2021. júl. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
#3 :) akkor doktorandusz amikor nagyanyám gőzmozdony.
2021. júl. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyetlen emberről csak speciális biostatisztikai próbával lehet megállapítani, hogy "okosság" vagy IQ alapján eltér-e egy adott sokaságtól.
2021. júl. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
95%

"speciális biostatisztikai próbával"


A szó, amit keresel: teszt

2021. júl. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!