Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az emelt szintű érettségit...

Az emelt szintű érettségit kiváltja OKJ-s 55-ös számmal kezdődő jogi asszisztens felsőfokú szakképesítés?

Figyelt kérdés
2010-ben végeztem el jelesre.

2021. júl. 31. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem.

Gondolom felvételinél szeretnéd kiváltani.

Csak akkor nem kell emelt érettségi, ha van már egy diplomád.

2021. júl. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet be se számítják pontnak... felvin van egy táblázat, hogy mit fogadtak el idén (lehet jövőre már annyit se)
2021. júl. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom 2010-ben, hogyan alakult a felsőoktatási szakképzés, de most ha jól tudom, nem OKJ szerinti végzettséget ad, hanem egy egyetemi felsőfokú oklevelet, ami magasabb szintűnek számít, mint az emelt érettségi, így akinek van foszkos végzettsége, annak nem kell az emelt. Ez amolyan kiskapu azoknak, akik mondjuk régebben érettségiztek. Foszkkal kiváltható az emelt, és beszámítanak az alap vagy osztatlan képzésbe krediteket belőle, így rövidül a képzés ideje is.
2021. aug. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!