Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A biológia miért nem érettségi...

A biológia miért nem érettségi tantárgy?

Figyelt kérdés
Sokkal több haszna és értelme lenne, mint a verselemzéseknek mega másodfokú egyenleteknek.

2021. aug. 1. 18:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem tartozik az alap kompetenciákhoz.
2021. aug. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagy kár.
2021. aug. 1. 18:24
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Én érettségiztem belőle.
2021. aug. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Mert biológiával nem fogsz direktben találkozni a továbbtanulás során, illetve a való életben, hacsak nem valamilyen kapcsolódó területtel szeretnél foglalkozni. Senki nem fogja megkérdezni tőled, hogy magyarázd el a citromsavciklust, vagy a paradicsom rendszertani besorolását. Az alapok megtanulása (kb. nyolcadik osztályig) bőven elég általános műveltségnek.


A matematika és a magyar nagyon fontos kompetenciákat épít fel. Nem mindegy, hogy meg tudsz-e normálisan fogalmazni egy hivatalos levelet, vagy sem. Az se mindegy, hogy ha találkozol egy bonyolultabb Excel-függvénnyel, akkor képes vagy-e értelmezni.


Ha mindenképpen ki kellene ütni egy tárgyat az érettségiről, akkor az inkább a történelem legyen. Én ugyan nagyon szerettem, de a többségnek nem az a hobbija, hogy évszámokat és történelmi eseményeket magoljon.

2021. aug. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
De hiszen maga az élet biológia.
2021. aug. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

a négyessel nagyrészt egyet értek, kivéve a töri érettségivel kapcsoaltban.

a töri érettségi nagy része (középszinten) nem magolás hanem inkább szövegértés alapvető műveltségi alappal - és it leinkább társadalami és gazdasági kifejezésekre gondolok, mint hogy mi az export-import, mik a szociális juttatások, etc. Ezekkel nap mint nap találkozunk az életben és szerintem sokat segít ezeknek a megértésében, megtanulásában ha a kialakulásuk kontextusában tanuljuk, azaz történelmi keretek között.

Szóval vegyíti a szükséges tudást és a szövegértést - főleg ha hozzávesszük az esszéírást, ahol ha tudod értelmezni a megadott forrásokat akkor nyert ügyed van, mert minden infó előtted van. És még így is nevetségesen sokan szenvednek vele, pedig szerintem alap dolognak kellene lennie, hogy egy témában összefüggően, értelmesen tudjunk ilyen rövid szövegeket írni.


Emelt szinten igen, sokkal több magolás kell, azonban egyrészt az nem is vonatkozik mindenkire, másrészt (a reál beállítottságú szakok kivételével) a legtöbb egyetemen igen sokat kell magolni. Ha valaki a töri érettségi "magolási szintjét" nem tudja megugrani vagy nehezére esik, annak egy jó indikátor lehet, hogy milyen irányba NE menjen.

2021. aug. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

#6 Köszi az észrevételt. Abban igazat adok neked, hogy több szempontból hasznos tárgy a töri. Jobban belegondolva én se venném ki az érettségi tárgyak körül, de a matek, magyar, nyelv mellett nem tartom annyira meghatározó fontosságúnak.


Szerintem magasan a legkönnyebb érettségi, nem is igazán értem, hogy miért szenvednek meg vele sokan. Én reálosként (emelt fizika+matek mellett) is simán hoztam a 95%-ot írásbelin, szóbelin pedig még javítottam is.

2021. aug. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

De nem a magyar nyelvtant emeltem ki, hanem az irodalmat.

És pont, hogy a magasabb biológia oktatás előzne meg olyan felmerülő kérdéseket, amikből itt elég sokat látni az oldalon egészség, fogyókúra, szex, állat kategóriákban.

2021. aug. 1. 19:10
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

ez a kérdés bennem is megfogalmazódott, hiszen tényleg az egész élet erre épül, de valószínűleg azért, mert nem tartozik az "általános műveltségbe"

bár én picit elfogult vagyok mert imádom a bioszt, én is érettségiztem belőle emelt szinten idén

2021. aug. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%

Én tanultam fakultációban biológiát, de sehogy sem gondolom azt, hogy az a tudás hozzátartozna az alap műveltséghez. Az ember nem azért fog gumit húzni szex előtt, mert tanult róla hogyan működik a DNS vagy mert laborban össze tud öntögetni vegyületeket, amivel meg tudja állapítani, hogy milyen PH-jú a vizsgált anyag.


Egyébként alapjában véve nem lenne hülyeség, amire gondolsz, csak nem azokon a területeken. Orvoslás terén kellene sokkal felvilágosultabbaknak lennie az embereknek. Tessék megnézni egy daganatos beteg helyzetét a mai Magyarországon. A páciens bemegy a rendelőbe és csinálja amit az orvos felír, miközben azt sem tudja mi fog vele történni, mert az orvos nem hajlandó elmagyarázni. Ha kifogást emel valami ellen, akkor kidobják, kereshet magának másik orvost, aki teljesen más protokoll alapján kezd neki a kezelésének, megint csak semmit nem ért belőle a páciens, hogy mit miért. Csak az a baj, hogy ezeket biológiából nem oktatják, új tantárgyat kellene bevezetni rá.


Apopró új tantárgy: Mi van azzal, hogy összevonják a biológiát és a földrajzot? Időnként felbukkant a hírekben, de már jó ideje nem követem a fejleményeket.

2021. aug. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!