Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen mikor vannak szünetek?

Egyetemen mikor vannak szünetek?

Figyelt kérdés

Vizsgák előtt van szünet? Mikor van a vizsgaidőszak?


Van nyári, és téliszünet?- ha van, az milyen hosszú?



2021. aug. 8. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden egyetemen más. Jó lenne ha megírnád melyikre mész. Egyébként az egyetem ezt előre közzéteszi.
2021. aug. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy tanév két szemeszterből (őszi, tavaszi) áll. Egy szemeszterben van jellemzően 14 hetes szorgalmi időszak, és azt követően 7 hét vizsgaidőszak.

Hogy ezek között van-e szünet, hogy van-e egyáltalán őszi szünet, tavaszi szünet, az teljesen egyetem- és szakfüggő.

Munkaszüneti napokon, ünnepnapokon az egyetemen sincs tanítás/vizsga.

Pl. a téli vizsgaidőszakba esik bele a karácsony, újév, azokon a napokon nincsen vizsga, de nincs külön téli szünet, simán lehetnek vizsgák a két ünnep között.

2021. aug. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Ha a vizsgáidat lenyomod decemberben, akkor januárban szünet van. Jellemzően februárban kezdődik a második szorgalmi félév, ami rögtön a vizsgaidőszak (pót/utóvizsgaidőszak, ha van ilyen) után van.

Nyáron szünet van vizsgák után (július), de kezdődhet előbb is, ha ügyes vagy.

Őszi és tavaszi szünet egyetemfüggő, téli szünet szokott lenne, azaz karácsonyra nem tehetsz vizsgát, de ezt amúgy is te osztod be.

Nekem tavaly első félévben január második hetétől februárig szünetem volt, tavasszal pedig június közepétől.

2021. aug. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Károlin pl. mindkét szemezsterben van 2-2 hét tréninghét, ami gyakorlatilag szünet.
2021. aug. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Melyik egyetem?
2021. aug. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol más, nem csak egyetemen de még szakon is lehet szerintem eltérés.

Nekem például szeptember 20 körül kezdődött mindig a félév, és egy félév 15 hétből állt (1 hét szünettel a felénél). A téli szünetem nekem pár nap híján 1 hónapos volt, de egy ismerősömnek BGE-n csak február közepe/vége fele kellett visszamenni. Én általában május közepe fele végeztem. Utolsó évben pár héttel később. Több szünetem volt mint középsuliban.

2021. aug. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mentőtiszti (pécs)
2021. aug. 8. 15:13
 8/10 anonim ***** válasza:
Az egyetem honlapján megtalálod a tanév időbeosztását: [link]
2021. aug. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Oh, you sweet summer child, you know nothing
2021. aug. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
I don't know anything but maybe
2021. aug. 8. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!