Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem váltás települések...

Egyetem váltás települések között?!

Figyelt kérdés

Szerintetek ha MATE gödöllői foszk után a MATE budapesti alapszakára szeretnék továbbtanulni, az lehetséges? ((“foszkos államvizsga”( nem tudom foszkon mi a neve)pontozás alapján megyek alapszakra))


Mert ugye csak ugyanarra a szakra és egyetemre vesznek tovább, csak az a kérdés, hogy a település váltás lehetséges-e.



2021. aug. 17. 08:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Alapszakra jelentkezned kell a FOSZK elvégzése után, tehát ilyen értelemben a nulláról indulsz, persze később elfogadtatod a krediteket. Tehát lehetséges a településváltás.
2021. aug. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nulláról?? 1,5 év alapszakon FOSZK után és diplomát szerzek, nem értelek…
2021. aug. 17. 10:38
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
FOSZK után nem kapsz diplomát, és igazából semmi előnyöd nem származik belőle max. pontként be lehet számítani és esetleg egy-két tárgyat el tudsz majd fogadtatni, ha felvesznek egyetemre. Ugyanúgy jelentkezned kell neked is a felvételi eljárás során és ugyanaz vonatkozik rád is mint bárki másra, tehát oda jelentkezel ahova akarsz.
2021. aug. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, úgy értettem, hogy nem automatikusan mész tovább alapszakra, jelentkezned kell a felvin. Nem fog senkit érdekelni, hogy eddig A településre jártál, most pedig B-re szeretnél.
2021. aug. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 De származik belőle előny, mert sok helyen egy megadott kreditet elfogadnak pl: Nye-n programtervező foszk után 90 kreditet elfogadnak ha alapra mész és nem kell emeltet se tenned, mert az oklevelet minősítik. Ezt írja az egyetem: felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezőket – amennyiben alapképzési szakra, osztatlan képzésre vagy felsőoktatási szakképzésre jelentkeznek – az egyetem a korábbi felsőoktatási tanulmányaik figyelembevételével és az emelt szintű érettségi követelménytől való eltekintéssel rangsorolja.
2021. aug. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ha oklevelet szerzek a FOSZK képzésen akkor nem a hagyományos érettségi pontot számítják, hanem pl :

5-ös érdemjegyű oklevél 400 pont

4-es 360 pont stb…

+ plusz tehetsz egy nyelvvizsgát 28 pontért.


Ráadásul 1.5 évet kell járnod utána alapszakra


Igenis sokat ér a foszk :))

2021. aug. 17. 14:06
 7/9 A kérdező kommentje:

De nyilván nem minden szakon lehet ilyen. Az enyém a MATE GTK kar. Idézem:

“ A felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezőket a Kar – amennyiben alapképzésre, osztatlan képzésre vagy felsőoktatási szakképzésre jelentkeznek – a 2020. évi általános felvételi eljárásban a korábbi felsőoktatási tanulmányaik figyelembevételével (akár az emelt szintű érettségi követelménytől is eltekintve) rangsorolja.


A pontszámítás alapja a megszerzett felsőfokú oklevél minősítése:


- 5 (jeles, kiváló, kitüntetéses) minősítés esetén 400 pont;

- 4 (jó) minősítés esetén 360 pont;

- 3 (közepes) minősítés esetén 320 pont;

- 2 (elégséges) minősítés esetén 280 pont. ”


Hivatalos felvi.hu dokumentum

2021. aug. 17. 14:18
 8/9 anonim ***** válasza:
33%
Igen, és? Ennek mi köze az eddigiekhez? Senki nem azt mondta, hogy ne mehetnél utána alapszakra, csak szimplán nem jelent előnyt (szerintem amit te előnynek nevezel az valójában nem előny, én értem, hogy maga az alapszak csak 1,5 év lesz akkor számodra, de plusz két évet jártál előtte egy önmagában értelmezhetetlen felsőfokú szakképzésre, tehát összesen 3,5 évet jársz ugyanúgy ahhoz, hogy megkapd a diplomád… amit el tudsz fogadtatni azt ugyanúgy meg tudtad volna csinálni az alapszakon is és a ponthatárt most is ugyanúgy el kell érni mint korábban) és ugyanúgy jelentkezned kell alapszakra neked is, tehát maga a kérdésed felesleges.
2021. aug. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Csak éppen hogy alapszakra felvegyenek 420 pontot kellett volna összegyűjtenem az érettségikből és emelt érettségikből és a tanulmányi átlagokkal , egy szóval sokon elbukhat az ember h ne legyen meg


Ezzel szemben foszkon kevesebbet tanulsz és 280 pont kellett h felvegyenek :))

Most csak 1x kell nagyon tanulni az 5-ös oklevélhez :))

Ez az előny származik belőle de látom okoskodó vagy nem is a kérdésemre válaszoltál xd


#3 szerint 0-ról indul az ember ami szintén nem igaz, és igen azt is említette hogy előnytelen az egész


Ja és +1 érv foszkon sokkal kevesebbet tanulsz kevesebb elvárással 2 évig, aztán csak 1.5 évet kell kibírnod alapszakon

2021. aug. 17. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!