Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha már van egy biológus...

Ha már van egy biológus diplomám, de orvosira felvettek, akkor mi a folyamata a kreditátvitelnek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt például egy biológia, kémia, fizika tárgyra, amit megpróbálnék elismertetni. Mi a folyamat? Valami tematikát kell kikérnem? Ha igen akkor honnét?

#tárgyelismerés #kredtitátvitel
2021. aug. 17. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tematikákat a tanulmányi hivataltól tudsz kikérni. Lgalább 75%-os egyezés kell, de a kreditátviteli bizottság dönt.

Nem azért, hogy elbizonytalanítsalak, de nem fűznék sok reményt hozzá. Nekem volt egy ismerősöm, aki orvosiról ment át egy természettudományos alapszakra, és egyetlen orvosis tárgyát (ilyenek vannak, hogy biofizika, molekuláris sejtbiológia, biokémia) sem tudta elfogadtatni ott, pedig voltak hasonlók. Elég szigorúan nézik ezeket.

2021. aug. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én se akartam vészmadárkodni de a SOTE és külföldi egyetemekkel próbáltam hiába BME tárgyakat elfogadtatni. Mindezt úgy hogy részben a SOTE-n volt a képzés.

Végül be se iratkoztam.

2021. aug. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Tanárfüggő is. Van, hogy nem akkreditálják a tárgyat (akármi miatt, pl nem beszerezhető a tematika), de az oktató jóindulatú, így megajánlott jegyet ad belőle.
2021. aug. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Orvosin azért nem egyetlen tanár szokott oktatni egy egész tárgyat, illetve csak szigorú szabályok alapján osztanak megajánlott jegyet. Nekem volt egy csoporttársam, aki biosz alapszakról jött át, semmit sem fogadtak el neki, minden tárgyat meg kellett csinálnia.
2021. aug. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!