Tablet/IPad egyetemre?

Figyelt kérdés
Szerintetek megéri beruházni egy Ipadra egyetemi jegyzeteléshez? Úgy gondolom egyszerűbb írni bele sokat egy billentyűvel kiegészítésével mint füzetbe kézzel. Nektek ötlet, tapasztalat vagy jó alkalmazások?
2021. aug. 27. 00:04
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Nekem nem, mert van füzetem és sajnos nem vagyunk olyan anyagi helyzetben, jelenleg még laptopot se tudunk venni. De ha neked nem gond a magas ár, akkor jópofa a tablet, meg könnyű, nem kell sok füzetet hurcolászni, meg menő. :)

Bár, ha olyan a szakod, mellette valami számítógéped is legyen, mert például nálunk kell használni pc programokat bizonyos órákra, amik biztos nem működnek tableten.

2021. aug. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha van rá lehetőség, akkor persze :)

Tapasztalat és megfigyelés, hogy pl hamarabb kopik a ceruza hegye, ha a paperlike fóliát használod. (Elvileg olyan hangja van mintha papíron írnál, de nekem ez inkább zavaró) Úgyhogy én inkább üvegfóliát vagy sima fóliát javaslok, ha akar rátenni valamit.

Appok közül neked kell tudni, hogy mi szimpatikus. Én goodnotes-ot használok, egyik kedvenc tulajdonsága, hogy az app létezik telefonon és gépen is, így mindenhol lehet követni a jegyzeteidet. Másik újdonsága, hogyha van olyan ismerősöd/csoporttársad akivel össze kell dolgozni, akkor meglehet osztani a jegyzetet és közösen írni. Nekem még az is szimpatikus, hogy tudsz sötét lapot beállítani, így közepes fényerőnél se “vakít” a fehér lap. De van még notability és onenote is, érdemes videókat nézni, hogy melyik a legszimpatikusabb. Akár már az apple alap “jegyzetek” appja is jó lehet. Esetleg ha instán találsz olyanokat akik szimpatikusak, ott is szokott lenni, aki naptárt vagy sablonokat feltölt és te ingyenesen letudsz szedni mindenfélét, ami tetszik. Pl extrafekete “lap” vagy épp sulis teljesítési/tervező oldal. Tulajdonképpen hallgatói naptárt is lehet csinálni, ha szeretnél :)

2021. aug. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a választ!:)
2021. aug. 27. 10:34
 4/6 anonim ***** válasza:

2/3-as


Milyen suli appokat használsz? :) Kérlek mondj egy párat és hogy mi-mire való :)

2021. aug. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobban egérné valamilyen laptopot venni. Nekem van Ipaden, teljesen jó kb 5 év után is, de billentyűzet nélkül nem lehet elég gyorsan írni vele. Ha meg már úgyis kell hozzá billentyűzetet venned, szerintem egy laptop jobb megoldás.
2021. aug. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én az ipad mellet szavazok! Bölcsészeti és Természettudományi karos vagyok, mind a kettőn tabletbe jegyzetelek (én samsungot használok). Minden kurzusomra külön van egy jegzetem, gyönyörűen tudom szerkeszteni, szövegkiemelőzni, háttért változtatni(a színét, a mintáját-tényleg minden fajta van mindenből), a tollam vastagságát, színét, szövegkiemelőzni, alakzatokat rajzolni (korrigálós gomb is va, hogy ha pl. egy négyzetet, kört... akarok rajzolni, akkor kijavítja szépre), de simán tudok szöveget kicsinyíteni, arrébhúzni, plusz helyet csinálni...

Végtelen hosszó a lehetőségem írásra, nem kell aggódnom, hogy betelik...

Eddig töltőkábelell, de most már rájötte, hogyan tudom szinkronizálni automatikusan, szóval laptopomon is elérhető mindn jegyzetem, nem kell félnem, hogy elveszik, könnyen konvertálom pdf-fé, így csak lementem az egyetemes mappámba a szemeszter végén és örökre elérhető marad, miközben alig foglal helyet.

Nekem a tabletemen van az életem. A naptáram, amibe kézzel tudok írni, az összes kurzusról a jegyzetem, van rajta laptop mód, amivel teljes értékű laptopot tudok kapni (számomra)

csak ajánlani tudom ezt a megoldást (samsung galaxy tab s6 lite-ot használok én)

2021. szept. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!