Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet valaki magántanár...

Lehet valaki magántanár tanári végzettség nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon értek a matekhoz. Emelt érettségit csináltam, egyetemen minden matekos tárgy elsőre meglett, 5-ösre. Kistestvéreimnek is mindig nagyon gyorsan, érthetően el tudtam magyarázni az adott témákat.


Lehet, hogy ezzel foglalkoznék a közeljövőben. Közgazdász diplomámlesz ősszel. (Remélem :D) Viszont lehet szívesen foglalkoznék inkább ezzel. Vagy esetleg mellékesben.


Hivatalosan, egyéni vállalkozóként el tudok kezdeni korrepetálni? Van erre valamilyen kiskapu? Vagy csak tanári végzettséggel lehet?


Köszönöm előre is!



2021. aug. 31. 07:33
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Simán lehet. A párom egy mezei BA diplomával felvették tanítani egy általános iskolába, akkora tanárhiány van, ráadásul azonnal osztályfőnök is lett, pedig ez nem szokás, hogy valaki a legelső évében az lesz. Hivatalosan, bejelentve. Szóval elviekben semmi akadálya, hogy tanári végzettség nélkül taníts, ha azon a területen bármilyen diplomád van.
2021. aug. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%
Miért ne lehetne, a papír csak a WC-n számít igazán!
2021. aug. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Simán megoldható.


Ha egyéni vállalkozást akarsz beindítani ezzel akkor könyvelővel beszélj hogy pontosan mire váltsd ki a vállalkozóit amivel csinálhatod legálisan, számlázhatsz stb...

2021. aug. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Paraszt dolog lesz, de magántanárként én nem váltanék ki semmit.

Ha jól tudom 200.000 forintig nem adóköteles semmi, annyit meg egy diáktól úgyse szedsz be. Senki nem tudja meg, hogy 1 vagy 5 magándiákod van:D


Bár ha heti 2-3 alkalommal elmegy hozzád egy ember, akkor ott már érdemes gondolkozni, mert úgy már belecsúszol az évi 200-ba és felvághat. Amilyen g.ci emberek vannak meg is teszik.

2021. aug. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!