Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tudok aludni, holnap...

Nem tudok aludni, holnap kezdődik a suli, fél 6-kor kell kelnem, hogy elérjem a buszt, és nem akarok úgy kinézni, mint egy zombi, főleg, hogy először látom az osztálytársaimat, mert 9.-be megyek. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
10-kor lefeküdtem, de már 5 órát forgolódtam, semmi fáradtságom nincs.

2021. szept. 1. 03:05
 1/2 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon izgulhatsz, szegenykem.

Probalj meg lassan lelegezni, szamolj el 5-ig mig beszivod a levegod, tartsd bent 4-ig es kifujasnal is 5-ig szamolj,jo lassan fijd ki. Ezt ismeteld meg legalabb otszor, sokkal nyugodtabb leszel.

Ha van otthon banan, egyel egyet, van benne magnezium es attol kicsit szinten jobban ellazulsz. Esetleg igyal meleg tejet, attol is jobban alszik az ember.

3 ora alvassal is jol mukodhetsz, holnap este pedig probalj meg hamarabb lefekudni a szokasosnal.

Ha reggel nagyon karikas lesz a szemed, fogj ket evokanalat,vizezd be es tedd ug, nedvesen a fagyasztoba legalabb 1 percre. Utana ovatosan a szemed kornyekehez erintsdl, ez picit lentebb viszi a duzzanatot.

Ha vegkepp nem tudsz aludni,vegyel elo vlm konyvet es olvass vagy tegyel be youtubeon tengermorajlast (sea waves for sleep)

Hajra az elso naphoz!

2021. szept. 1. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
96%

Csatlakozom az elsőhöz: ha nagyon nem tudok aludni, én is enni/inni szoktam valamit: egy bögre meleg tejet, egy szelet kalácsot stb.


Ha reggel nyúzott leszel (amire van esély), próbálj lezuhanyozni hűvös vízben, vagy legalább az arcodat mosd meg a csapnál, de azt IGAZÁN hideg vízzel - egy porcikád se kívánja majd, de harapd össze a fogad, mert csak az első másodperc pocsék, utána iszonyúan felfrissít! Szép lesz tőle a bőröd is, fürgébb az agyad.

Tegyél esetleg ujjheggyel egy arnyalatnyi rúzst, ha van (kialvatlanságnál nem a karikás szem a legfeltűnőbb, hanem a vértelen száj). Ha nincs, sz sem gond, akkor harapdáld meg kicsit a szádat.

Fiatal vagy, simán bírod maid a napot ennyi alvással is - de azért ma este feküdj le korábban.

Sok sikert, érezd magad nagyon jól a középiskolában!!

(gimnáziumi tanár)

2021. szept. 1. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!