Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen már az első napon...

Egyetemen már az első napon nem értem az anyagot, eléggé meg vagyok ijedve?

Figyelt kérdés

Mai nap kezdtem az egyetemen és már a második órán full vakon éreztem magam, alig értettem belőle valamit amit a tanár magyarázott másfél órán át.

Lehet, hogy nem fog menni a szak? Hogy nyugtassam magam?



2021. szept. 6. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még várj egy kicsit. Aztán ha nagyon nem tetszik és rájössz, hogy ez nem neked való, akkor otthagyod, keresel mást.

Mit tanulsz? Úgy mentél oda, hogy te akartad, érdekel is az a dolog vagy nyomásra?

2021. szept. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Sajtadó ***** válasza:
100%
Ez teljesen normális érzés akár az első félév végén is. Ha nem tisztul a kép, kérj segítséget szaktársaktól, felsőbb évesektől vagy akár magántanártól. Egyetlen óra alapján nem vonnék le messzemenő következtetéseket. Az egyetem első éve mindenkinek iszonyú nehéz és főleg szokatlan.
2021. szept. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem értesz valamit, ne halogasd a segítségkérést! Mert igen, teljesen normális, hogy most nem értesz semmit, de 1,5-2 hónap múlva talán már késő lesz pótolni a lemaradást!

Akár egy évfolyamtárstól, akár felsőbb évestől, akár magántanártól. Pár magánórára sem kell most sajnálni a pénzt, ha jók lesznek az alapjaid, ráérzel.

2021. szept. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én választottam ezt a szakot (programtervező informatikus), nem is nagyon volt más ami érdekelt volna. Középiskolában emelt matekon jól ment a programozás meg szerettem is, azért választottam ezt. De ami ma előadáson volt az katasztrófa. A professzor teljesen a közepébe vágott a dolgoknak, én meg kevés háttérismerettel kb. semmit nem fogtam fel az órából.

2021. szept. 6. 17:40
 5/9 Sajtadó ***** válasza:
100%

Ja akkor meg pláne semmit ne aggódj. Majd lassan tisztul a kép. :) Ne ess kétségbe, kérj segítséget felsőbb évesektől!


Teljesen normális amit érzel, de el fog múlni, belejössz, ne aggódj!

2021. szept. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztatást :) Amúgy emelt infó természetesen, nem emelt matek, ezt elírtam :D
2021. szept. 6. 19:47
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél félénk és szólalj fel ha nem értesz valamit!

Hidd el nem te vagy az egyetlen azon az előadáson aki nem érti!

Az előadó nem tudhatja milyen szinten vagytok és ha nem jelzitek időben akkor annyi lemaradásod lesz, hogy belegebedsz, ha mindent önállóan akarsz megérteni!

2021. szept. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ne aggódj emiatt, hidd el, másokkal is előfordul! A segítségkérés pedig nem szégyen, nyugodtan kérdezd meg a tanárod, vagy épp szaktársadat, vagy akár egy felsőbbévest is. Ők lehet, hogy egy kicsit többet is tudnak segíteni, vagy célirányosabban meg is mondhatják, hogy mire lehet tőle számítani.

De egy biztos: ne halogasd a segítségkérést, mert ez még az eleje/az alapok, és innen nagyon könnyen össze lehet szedni egy hátrányosabb lemaradást.


Ez után a pár óra után pedig még ne vond le azt következtetésnek, hogy nem való neked a szak. Most kezdtél, még semmiképp se add fel! :)

2021. szept. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztatást :)
2021. szept. 7. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!