Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon félek a középsulitól,...

Nagyon félek a középsulitól, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Félek, hogy nem fogok tudni beilleszkedni.Piszkálni és kötözködni fognak vele.És leszolnak mert van szemüvegem.


És már holnap suli...aludni sem tudok :S


Nagyon rossz az első éV?


2010. aug. 30. 23:57
 1/10 A kérdező kommentje:
és a nagyobbak nem cseszegetik az újakat?
2010. aug. 30. 23:59
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

sztem ne aggódj ezen

persze, új emberek, ismeretlenek

de majd megismered őket, és szép lassan rájössz, h ki az akivel barátkozhatsz

vkinek ez könnyebben megy, vkinek nehezebben

de végül mindenki megtalálja a társait, hidd el

én is nehezen barátkozó típus vagyok, mégis az évek során sok-sok barátra tettem szert

és a legtöbbre a suliban :)

úh ne aggódj! :)

a felsőbbévesek meg nem szívóznak..

nehogy már remegő gyomorral menj oda :P buli lesz majd, hidd el :P

2010. aug. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Bocipók ***** válasza:
78%
Arra kell ilyenkor gondolni, hogy mindenkinek új a másik :D
2010. aug. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Ez badarság!

Én anno nem voltam gólyatáorban - rajtam kívül álló okok miatt, így én is eléggé izgultam, mert nem ismertem senkit. Első nap nehéz volt kicsit, mert eléggé meg voltam szeppenve. Bementem szétnéztem hol van hely és megkérdeztem leülhetek-e oda. Hidd el a többiek se ismernek több embert, mint te és mindenki meg lesz ijedve. Aztán adta magát a szitu, nyugodtan kezdeményezz beszélgetést: Szia! Én X. vagyok, téged, hoy hívnak? Itt laksz vagy bejárós vagy? Merre?/Az hol van?

Senki nem fog kinézni a szemüveged miatt, mikor én kezdtem nálunk 33 emberből 6-nak volt szemüvege, sőt később másoknak is kellett. Ez ma már egy tök nomális dolog!

Egyáltalán nem gáz az első év, akkor még csak ismerkednek az emberek egymással, elmennek pár sulis rendezvényre (nálunk pl a végzősök bálja, diáknapok) ahol szépen lassan osszeszokik a társaság. Csak legyél kedves, közvetlen és nyitott!

Most pedig aludj mert holnap mosott rongy leszel! :)

19/L

2010. aug. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
13%
Húb.szki! Elég sz.r helyzetben vagy! A szemüvegesek nagyon megjárják! A tanárok ott tapossák össze a lelked ahol csak tudják, továbbá nem egyszer "véletlenül" a szemüvegedet is leverik. KONTAKLENCSE!!!
2010. aug. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Az utolsó nagyon nagy hülyeséget írt. Nehogy már kontaktlencsére válts a suli miatt! Én is szemüveges vagyok és sosem zavart sem engem sem másokat.

Bár én sem vagyok egy könnyen barátkozó típus, végül mégis szereztem barátokat.

Ne félj a sulitól, inkább gondolj úgy rá, hogy ez egy nagyszerű lehetőség, hogy új, izgalmas embereket ismerj meg! :) Én is féltem, de amellett vártam is és kíváncsi is voltam, hogy milyen lesz.

Mindezek mellett igaza van annak a válaszolónak, aki azt írta, hogy mások is idegenek közé mennek.

Sok sikert!

2010. aug. 31. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Remélem nem lesz olyan rossz.

2010. aug. 31. 01:01
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
ha előre parázol, akkor biztos rád fognak szálni. de szemüvege majdnem minden második gyereknek van...
2010. aug. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem egyáltalán nem volt rossz az első évem, sok új barátot szereztem, köztük vannak/voltak felsőbb évesek is. Senki nem szólt be egyszer sem, és ennek eléggé örülök.

Ha nem hívod fel magadra negatívan a figyelmet, akkor nem lesz gázos. Próbálj mindenkivel jóban lenni.

A kisebbeket persze azért a nagyobbak néha terrorizálják, persze csak szavakkal, de nem olyan komoly, az eléggé ritka. Vannak kisebbek akiket le szoktunk állítani, mert ott játsszák magukat, az képzelik, hogy ők az istenek. Legyél kedves, segítőkész, ne hagyd, hogy mások átverjenek/nevetségessé tegyenek, vegyél részt sok közös programban (ne stréberesben), ne legyél képmutató a tanárokkal, nem beszélj ki senkit a háta mögött addig amíg, nem leszel a társaság középpontja, utána már nyugodtan, mert úgyse fognak megharagudni mindannyian, de a legfontosabb az, hogy az igazi barátaidat sose veszítsd el valami kis hülyeség miatt. ÉS ha lehet, akkor ne haragíts magadra felsőbb éveseket:)

sok sikert;D

2010. aug. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A válasz írója 93%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:41


Gratulálok! Te aztán vevő vagy az iróniára! Hogy szivatnák már a szemüvegért!? A 21. sz-ban élünk, manapság már csinálnak olyan szemüveget, aminek átlátszó a lencséje, de nincs semmi hatása, hogy divatból is lehessen hordani.

2010. aug. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!