Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyiket éri meg inkább...

Melyiket éri meg inkább tanulni szerintetek: szociálpedagógia vagy pszichológia (kriminál- és börtön pszic. )?

Figyelt kérdés
2010. aug. 31. 10:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológia
2010. aug. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő érdekesnek ígérkezik.

A kriminálpszich.-t kissé léleknyomorítónak találom, csak egészséges lelkületűeknek szabadna foglalkozni vele (hosszú távon)

Gondolom. Vagy úgy érzem inkább.

2010. aug. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

szociálpedagógia semmiképp se...

a pszichológia sztem nagyon jó én is ezt fogom tanulni ezen belül pedig börtön pszichológiát


19L

2010. aug. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat :)

És azt tudja valaki, hogy hol lehet pontosan kriminálpszichológiára szakosodni? DE-re szeretnék menni, de ott nem találtam a szakosodási lehetőségek között :S

2010. aug. 31. 10:59
 5/13 anonim válasza:
Mindenképp bűnözői lélektanra. Törvények, rendőrök és börtönök helyett az emberi tudat mozgatórugóinak kivizsgálásába kell fektetni, hogy azokat a tényezőket, amelyek láncfűrészhez juttatják a texasi sorozatgyilkost, megállapítsuk, s megszüntessük. A mai rendszer szimptomatikus kezelésre épül, a jövő a környezet építő jellegű kialakítására.
2010. szept. 7. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
25%
mind1, csak dolgozni ne kelljen...
2010. szept. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
szocpedesként igen nagy az esély arra, hogy nem lesz munkád....a mai világban egyre jó sajnos, hogy eltengd az idődet
2010. szept. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

A pedagógiában több a szépség, a kriminológiában meg az izgalom, nyomozás. Azt válaszd, amelyik NEKED jobban tetszik.

Ne félj a krimináltól, meg fogod tanulni azt az természetes elhárító mechanizmust, amivel pl. egy boncnok kezel egy hullát. Meg fogod tanulni, h ne vidd haza a munkád, de azért gyomor is kell hozzá. GL!

2010. szept. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 N.Balu válasza:
0%

Szerintem szociálpedagógia, kriminál- és börtön pszichológia.


Segítheted felnőni a kis tücsköket, akik felnőve megölik a szüleidet ötven euróért, utána ápolgathatod a lelki sebeiket a börtönben, amit a szüleid kifröccsenő vérének a látványa ejtett bennük.


Miért nem mész dolgozni? Lehetnél szakmunkás, tanár, orvos, rendőr, katona vagy mérnök. Vagy ha ennyire az emberi agy érdekel, akkor idegsebész. Az is jó. Becsületes munkából is meg lehet élni. Hidd el.

2010. szept. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Miért hiszi azt egy bizonyos réteg, hogy a pszichológia egy haszontalan tudomány, és nem jár munkával? Aki így gondolja, szerintem a saját tudatlanságát bizonyítja, már ne haragudjatok...

Inkább mást nem is írok...

Aki hasznos tanácsot adott, annak pedig köszönöm :)

2010. szept. 14. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!