Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyiket éri meg inkább...

Melyiket éri meg inkább tanulni szerintetek: szociálpedagógia vagy pszichológia (kriminál- és börtön pszic. )?

Figyelt kérdés
2010. aug. 31. 10:25
1 2
 11/13 anonim válasza:
Üdvözletem. Látom már 3 éves az utolsó komment azóta mem már a világ változott, de eetleg az újonnan jövőknek hasznos lehet. Én pszichológiát hallgatok ezért nyílván az ajánlom mindenképpen. Viszont kriminálpszichológát Magyarországon nem lehet tanulni sajnos (megkérdeztem az egyik előadót akinek a szakmabelisége nem kérdőjelezhető meg). Viszont azt mondta lehet olyat, hogy klinikai+igazságügyi pszichóval lehet e téren munkálkodni.
2013. dec. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Előző vagyok. Annyit hozzá tennék, hogy természetesen külföldön lehetséges az Ma után kriminálpszichológiára szakosodni. Sajnos igazad van abban, hogy nagyon sokan úgy ócsárolják a pszichológiát, hogy azt se tudják miről beszélnek, de mivel láttak valamit a TV-ben vagy egyszer olvastak róla egy könyvet és akkor ők már tudják miről szól. Ez valahol érthető, hogy így állnak neki, de ha egyszerűen nem lennének ilyen buták, hogy minden áron mindenhez akarnak érteni vagy úgy gondolják mindenhez hozzá tudnak szólni akkor nem lenne ilyen probléma. Mindenki maradjon csak a maga szakterületén. Saját véleménye lehet az embernek, de ne akarjon okoskodni mert csak saját butaságát bizonyítja. Aki utána néz az alkalmazott pszichológia irányzatoknak talán meglepődhet mennyire körülveszi az embert.
2013. dec. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Megint az előző vagyok. Annyiba helyesbítenék, hogy Bsc után is lehet menni kriminalisztikára. (külföldre)
2013. dec. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!