Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Honnan szerezzek motivációt?

Honnan szerezzek motivációt?

Figyelt kérdés
Kimondottan humán beállítottságú emberként elmentem egyetemre marketing szakra. Nem mondom, hogy utálom a matekot, érdekel valamilyen szinten, de nem szórakoztat. Nincs motivációm tanulni, pedig kellene. Szeretnék jó eredményeket elérni. Talpraesett vagyok, a tanáraim szerint jó fejem van a dolgokhoz, de eszméletlenül lusta vagyok. Nem tudom mit kéne tegyek ahhoz, hogy végre megemeljem a hátsómat és leüljek tanulni, akár csak egy órát is.

2021. szept. 12. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:
96%
Hát figyi, a motiváció az csak jön-megy. Ha arra vársz, hogy homlokon csókol a múzsa, és egyszercsak kedved lesz hozzá, nem fogsz megtanulni semmit. Vegyél erőt magadon, csak az kell hozzá. Ez ilyen.
2021. szept. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
97%
Az egyetem nem szórakoztató intézmény és a tárgyak sem azok.
2021. szept. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan én szeretem, amit tanulok, órák hosszat ülni a könyv fölött és magolni engem sem szórakoztat, de ez az egyetemnek nem is feladata, ez nem egy film vagy valami játék. Más tényleg nem segít, csak ha megfegyelmezed magad és nekiállsz. Ha épp nem vagyok attól motivált, hogy milyen jó ez, meg mennyire szeretem, akkor segít, hogy tudom, hogy más is ezen megy keresztül és ha nekik megy, nekem miért ne menne. Vagy a 'negatív motiváció': belegondolni, hogy oké, most rossz tanulni, de mennyivel rosszabb lesz, ha meg fogok bukni, ilyesmi. Vagy, ha hallhattad már mástól, hogy ,,Ez neked úgyse fog menni", akkor motiválthat az, hogy nehogy már igaza legyen.

A kérdésedből ítélve az lehet számodra az a nehéz, hogy rávedd magad, hogy elkezdd. Érdemes lehet kialakítani egy rutint, hogy például du. 3-tól 6-ig tanulsz, bármi is van. Illetve sokan szeretik még a pomodoro technikát is (25 perc koncentráció, 5 perc szünet, négy ilyen után 15-20 perc szünet), mert kevesebb időre könnyebb rávenni magad.

2021. szept. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!