Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy szeressek meg tanulni,...

Hogy szeressek meg tanulni, mit tegyek hogy jobban menjen a tanulás?

Figyelt kérdés
tanulási módszerek, környezet és mindent csak hogy jobban megtudjam tanulni az anyagot.
2010. aug. 31. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

hát ez egy igen jó kérdés... NÁLAM (aki amúgy agykontrollos vagyok) az vált be, hogy tavaly nyáron elkezdtem mondogatni magamnak, hogy pl.

egyre jobban szeretek tanulni

egyre jobban élvezem a tanulást

egyre inkább érzek kedvet a tanuláshoz

egyre könnyebben, alaposabban és gyorsabban tanulok

stb, stb


és szeptemberben mintha "csoda" történt volna: falni kezdtem a könyveket és életemben először élveztem a tanulást! imádtam tanulni, el se tudtam képzelni, hogy hogy lehet nem szeretni a tanulást!

nálam ez vált be, de ha te nem hiszel az agykontrollban, akkor bocsi :S

2010. aug. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
de akár gondolhatsz arra is, hogy ha nem tanulsz valószínüleg, sz@r-bizonytalan állásod lesz, és egész életedben azzal fogsz sz.pni, hogy nincs pénzed semmire:)
2010. aug. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én úgy szerettem meg a tanulást, hogy próbáltam rá nem kötelezőként gondolni, hanem "érdekességként", így könnyebben megmaradt. Pl. kémiából érettségiztem, és régebben egyáltalán nem érdekelt, de aztán úgy gondoltam rá, hogy "jé, ha beleöntöm az olajat a vízbe, akkor tényleg nem elegyedik vele, mert nem azonos polaritásúak, és az olaj lesz felül, mert kisebb a sűrűsége". Tehát, ha nem kötelezőként gondolsz rá, hanem érdekességként, könnyebben a fejedbe megy :)
2010. aug. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Böse ***** válasza:
Nem tudom milyen suliban tanulsz, de én azért szeretek tanulni mert a tudás hatalom! Érdemes ezen elgondolkozni. Minél többet tudsz a világról, annál műveltebb vagy, annál nehezebben vernek át, annál hasznosabb, intelligensebb, értékesebb vagy, erre kell büszkének lenni, nem arra hogy ki hány felest bír legyűrni. Ahányszor egy hülye embert látok az utcán, a youtube-on, vagy akár itt, mindig ez jut eszembe. Számomra ez az übermotiváció.
2010. szept. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Állíts be egy csögőórát, ami 15 percenként ébreszt, hogy tanulni kellene. Vagy ha vmilyen rossz jegyet kapsz, akk vonj meg vmi olyat magadtól,amit igazán szeretsz, pl: egy napig nem számítógépezhetsz, vagy ilyesmi, én is így csinálom, és nekem megy, mert magamban megfogadtam, ha vmi rossz jegyet kapok, akkor az nem jó. Így szoktam tanulni:


1. Kiszellőztetem a szobát, ahol tanulok, miközben gyümölcsöt, v zöldséget eszek.


2.Elolvasom a leckét, második olvasáskor aláhúzom a lényeget.


3. Kijegyzetelem a lényeges dolgokat egy küldön papírra, vagy füzetbe.


4. Iszok egy pohár vizet, és bámulom az asztalomon lévő világoszöld színű tárgyakat ( mert a zöld serkenti az agyad, ahogy a friss levegő, és a gyümik, zöldségek) miközben az agyamban átfutom a leckét.


5. Mikor a teljes pohár vizet megittam, elkezdtek tanulni.


6. Össszeszedem a gondolataimat, és felmondom hangosan magamnak a leckét.


(7. ha törit tanulok, akkor a lényeg köré írom az évszámokat eseménnyel, és kiemelem vmi rikító színű kiemelővel.)


TANULÁSNÁL NAGYON FONTOS, HOGY A MAGASSÁGODHOZ VALÓ SZÉKEN, ÉS ASZTALON TANULJ!


Jó tanulást, remélem sokat segítettem

2011. jan. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én azóta szeretek tanulni mióta elhatároztam magam hogy igenis fogok tanulni muszáj tanulnom mert nem lesz belőlem ló**sz sem:)

És előtte nagyon sokat puskáztam mert nem volt kedvem megtanulni az akkori anyagot stb...

És mikor megírtam úgy az 5ösömet hogy normálisan tisztességesen tanultam rá az nagyon jó érzés volt:D

Ez adott egy löketek és azóta élvezem a tanulást:)Szeretem ha tudok,és szeretem ha bármihez hozzátudok szólni valamilyen szinten,és így lesz egy jó állásom:)

Szóval ezen a jövőd múlhat szóval sok sikert:)!!!

2011. márc. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem is ilyen gondom volt. Tanulj játékosan és játsz úgy hogy tanulsz
2020. ápr. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!