Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt biosz és emelt kémia?

Emelt biosz és emelt kémia?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kérdésem az lenne hogy aki az alábbi könyvekből készült fel orvosira/állatorvosira/gyógyszerészetire milyen eredményeket ért el, illetve mi a véleménye a különböző kiadványokról?


Kémia elmélet:


Mozaik Kiadó: Kémia 11-12 (+ Kémia 9, Kémia 10 hozzáolvasva)

Villányi A.: Kémia a kétszintű érettségire

Villányi A.: Kémia a kétszintű érettségire feladatgyűjtemény


Kémia számolás:


Villányi A.: Ötösöm lesz kémiából (összes feladat)

Mozaik Kiadó: Kidolgozott számítási feladatok kémiából (összes feladat)

Villányi A.: Kémia a kétszintű érettségire feladatgyűjtemény



Biológia:


Mozaik kiadó Biológia 10, 11, 12

Mozaik kiadó Biológia Érettségizőnek I, II

Nagy Etele Biológia összefoglaló

Nagy biológia feladatgyűjtemény

tematikus érettségi feladatgyűjtemény


Szóbelire: Maxim Kiadó 180 emelt tétel kémiából, 130 emelt tétel biológiából


és emellett persze az összes emelt írásbeli feladatsor megoldása



2021. szept. 17. 21:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is ezekből tanultam, egy kettő kivételével. Szerintem ami "felesleges" persze ilyet nem mondanék, inkább azt, hogy ismétlésnek jó, de nem ad hozzá többet, az a kémia 9-10,ha már van egy alaptudásod és érted a 11-12őt abban minden benne van. Villányi könyvei szuperek, mindig a mozaik után olvastam, feladatoztam gyakorlásnak tök jó ezt szerintem érdemes olvasni. Számolásból az Ötösöm lesz alap darab, Villányiban is vannak jók,Mozaikosat nem éreztem túl hasznosnak. A kémia szóbeli könyvet én nem használtam, így nem tudom milyen. Még a kísérletek listáját lenne érdemes kinyomtatnod és azt is rendesen megtanulni, amik szóbelire kellenek, valamint nekem hasznos volt, hogy tematikusan kiírtam az összes reakcióegyenletet.

Biosz mozaik 10-11-12 valamint Nagy Etele könyve szerintem a leghasznosabb, a mozaikosak részletesek Nagy Etele nyelvezete pedig nagyon baráti és szuperül összefoglalja a dolgokat. Az érettségizőknek 1-2t is használtam, nem tett hozzá nekem többet, a feladatgyűjteményes könyvet pedig nem használtam. Szóbelire 130 tétel biológiából könyv szuper, én az írásbeli szóbeli közt olvastam nagyon jó gyakorlásnak. A legfontosabb az érettségi feladatsorok oldogatása, ez tényleg nagyon fontos. Viszont ne vállald túl magad. Nem kell mindenből a maximum, pl ha már érted a feladatot nem kell megcsinálni a B,C,D részt haladj tovább egy újra/nehezebbre, a lényeg, hogy megértsd a dolgokat, nem csak hogy meglegyél vele. Valamint érdemes ismétlő olvasást tartani nem csak egyszer átmenni az anyagon mert ha akkor meg is tanultad lehet kicsit koptak a részletek. Nekem így lett 85% a kémia 89% a biosz.Sok sikert kívánok, remélem sikerül a bejutásod!:)

2021. szept. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm az alapos válaszod !

:)

Megfogadom a jó tanácsokat.

2021. szept. 21. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!