Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik mar erettsegiztetek!...

Akik mar erettsegiztetek! Mennyire voltatok faradtak, stresszesek, leterheltek az utolso tanevben?

Figyelt kérdés

Szakmai utan kezdtem a 2 eves erettsegit, ez a 2. evem. Egy honap sem telt el, maris ugy erzem, hogy nem vagyok jol. A gyomrommal az utobbi idoben tobb gond van, mintha tobbszor lenne gorcsben, vagy hogy is mondjam. Mindegy mennyit alszom, faradt vagyok. Az orarendunk pocsek, ma 8 ora van, es 3 olyan targgyal a vegen, amibol nem erettsegizunk. Heti 7 angolora van, de mert nem attol a tanartol fogom megerteni, megtanulni rendesen a nyelvet, fizetunk tanarnak (nyaron is volt vele heti 2 ora), igy hetvegen egy-egy angolom van pluszban. Minden orara keszulok, mindig szorgosan jegyzetelek, itthon is kidolgozok mindent, es probalom a maximumot nyujtani, mert jo erettsegit szeretnek. Librin is veszem a segito es gyakorlo konyveket, magyarbol az erveles, minden masbol lehetseges tetelek, angolbol munkafuzetek, es kepregenyt forditok, rovidesen angolrol magyarra kinai recepteket is egy konyvbol. Szoval ugy erzem, faradt vagyok. Igazolhato napokbol mar csak egy van, egyik az uj mosogep erkezese miatt, masik allatom hasmenese miatt.


Ma reggel bekattant, hogy nem hasznalom fel az utolso napomat ezert, es mellesleg soha nem volt egy igazolatlanom sem, de ennyibol meg nem lesz kovetkezmeny, tobb pedig nem lesz. Nem hittem, hogy egyszeru lesz az erettsegi, de azt sem, hogy ennyire hulla leszek.


Masoknak is hasonloan nehezen zajlott az utolso ev, vagy csak en birok keveset? Bocsi a hosszu szovegert, de mar gyult egy ideje...


2021. szept. 22. 08:15
 1/4 anonim ***** válasza:
24%

Nem ez a legfontosabb dolog az életben. Bemész, megírod és sikerül, ahogy sikerül. Az a lényeg, hogy mindenből meglegyen a 2-es,és az fölött meg már minden nagyon jó. Ha nem megy az összes tantárgy olyan jól, még mindig ott van a duplázás. Ha nem vesznek fel sehová, újrapróbálkozol. Nem azon dől el az egész életed, hogy miket vagy képes leírni az érettségi néhány napja alatt. Ez csak egy vizsga, egy a sok közül. Biztos vagyok benne, hogy a legjobb tudása szerint írja meg mindenki, még akkor is, ha valakinél ez csak a 2-es szintet jelenti valamelyik tárgyból, mert ők másban jók. Tehát nem lesz világ vége, ha nem csinálsz "kitűnőt", és nem is fogja azt jelezni, hogy te kevesebb vagy valakiknél.

Sok sikert az érettségihez!

Biztosan menni fog szóval semmi okod ennyire idegeskedni rajta!

2021. szept. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit alszol éjszaka. És mikor fekszel le, hánykor kelsz?
2021. szept. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne munkafüzeteket meg gyakorlókönyveket vegyél, hanem kezd el csinálgatni a korábbi évek feladatlapjait. Nem az fog segíteni, hogy minden órára szorgosan készülsz, mert rengetegszer nem is azt veszitek a tanárral, ami az érettségiben lesz. Minden héten végigcsinálsz egy-egy feladatlapot, átnézed, kijavítod magadnak és ötösre fog érettségizni.
2021. szept. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Egyes hsz: Nem értek egyet. Nem a világ sorsa múlik rajta, de egy egyetemhez vagy fősulihoz nem elég a kettes és a sikerül, ahogy sikerül. De ha nem lenne a lehetőségek között az egyetem, ha már energiát fektetek bele, sikerüljön minél jobban.


Kettes hsz: 6-7 órát szoktam általában. Hétvégén 9-9,5 órákat alszok. Kisbabaként is késő este aludtam el, óvodásként is, bármennyire próbáltak altatni. Világ életemben így volt, hogy este 10-11 előtt nem tudok elaludni. Akkor sem volt kivétel, mikor az idősek otthonába mentem gyakorlatra, egy hétig, és 4:20-kor kellett kelnem, hogy 7-re beérjek.


Hármas hsz: Köszönöm, kipróbálom.

2021. szept. 24. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!