Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik választás lenne a...

Melyik választás lenne a legjobb a jövőmet nézve? L

Figyelt kérdés

Idén érettségizek. Már van egy szakmám, szociális gondozó és ápoló, amivel felvennének az egyik volt gyakorlati helyemre, ahol szerettem lenni.


Egyik opció, érettségi után elvégzek 3-4 különböző masszőr tanfolyamot, és mellékállásban masszőrként is tevékenykednék itt-ott az idősek körében, illetve ismerősök ajánlásával, merthogy óvodásként is már bennem volt, hogy masszőr leszek, így ennek híre eléggé köztudott.


Másik lehetőség, hogy talán egyetemre megyek, "Keleti nyelvek és kultúrák alapképzési szak, kínai szakirány". Érdekel a nyelv, azonban nem tudom, mennyire érné meg hosszútáv, hogy a felsorolt munkákban mennyire lehetne elhelyezkedni.


A házi segítség közel van, percekre tőlem, jó munkaidővel, jó munkatársakkal, megfelelő szabadsággal, és rugalmasak, bármi megbeszélgető. A fizetésre azt felelte a volt mentorom, hogy 180 ezer körül van (erre jönne rá a masszőr pénz, de alapvetően 180 lenne csak). Nap közben meg tudnék állni postát befizetni, saját dolgaimat intézni, eleget mozognék, és ha lesz valaha gyerekem, az óvodák is percekre vannak, csak beugranom kéne érte hazafelé jövet, ha nem előbb végzek órákkal és itthonról megyek... szóval az időjárás változáson és azon kívül, hogy fárasztó, nem tudok rosszat mondani a helyről. Míg a másiknál semmit nem tudok, hogy mint lenne akármi. Se munkatársak, se rugalmasság, se fizetés, se az, milyen könnyen találok munkát.


Szívem szerint a házi segítséget választanám, de nem tudom, hogy lenne így a jövőm, amikor nem leszek fiatal, hanem mondjuk 50-60 éves. Akik 40-50 évesek a hsg-ben, nem panaszkodnak, hogy lehetetlen meg, hogy kínszenvedés, csak átlagosan fárasztó. Viszont ugye 40 évet kell lehúzni, hogy nyugdíjba mehessek.



2021. szept. 25. 13:01
 1/3 Sajtadó ***** válasza:
100%
Nem értem, miért csak ez a két választás lenne. Egyik sem túl jó, szerintem. A kínai érdekes, de csak gazdasági végzettséggel együtt ajánlom (ezt csinálhatod mellette párhuzamosan vagy utána). A masszőz meg nagyon nehéz megélhetést kínál, rengeteg van belőlük, nehéz ügyfélkört építeni. Nézegess még egyetemi szakokat, találsz ennél jobbat is.
2021. szept. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Már mindegyiket végignéztem, de csak a kínai érdekel, a többi semennyire

. A masszőrködéssel nem lenne nehéz dolgom, és nem is főállásban csinálnám. Ott lennének az idősek, akik hallomásból tudom, hogy jól fogadnának, és a házi segítségben lévő kollégák is ajánlhatnának a saját időseiknek. Ezen kívül, mivel mindig is szerettem csinálni, az általános iskolámban is mondták (nem üres szavú kedvességből), hogy menjek vissza, amikor/ha masszőr leszek. Meg van egy nő, aki szinte a pótanyám, aki rengeteg embert ismert a munkája miatt, és valószínűleg szívesen ajánlana körbe. Emellett a szakmai tanáraim is mondták, hogy bátran ajánlanak majd. Szóval tényleg, nem félek, hogy nem lenne hova mennem.

2021. szept. 25. 14:54
 3/3 Sajtadó ***** válasza:

Milyen matekos vagy természettudományos tárgyakból (matek, fizika, kémia, biológia) vagy jó?


Ha a masszázs ennyire érdekel, akkor egy Pető-intézeti konduktoron, vagy gyógytornászon, vagy TF-en nem gondolkodtál még? Sportolsz valamit?

2021. szept. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!