Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Olyan iskolába készülök ahová...

Olyan iskolába készülök ahová emelt érettségit kell tennem, melyik lenne a legjobb választás?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni, hogy egy emelt magyar, töri vagy angol érettségi lenne nehezebb a 2018-as "nehezítéseket" figyelembe véve. Szerintetek melyik érné meg jobban?

2016. dec. 13. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

szerintem a nyelvi emeltek nevetségesen könnyűek, mondjuk nekem jó a nylevérzékem.

De németből 98%-osat csináltam, angolból 10-ben előrehozottan (úgy hogy nem tanultam rendesen suliban még középfokig se kb. mert a német volt a fő idegennyelv nálunk) 86%-osra sikerült. Ha kicsit tanultam/készültem volna rá, akkor jobb is lehetett volna.

Én mindenképpen az angolt választanám. Nem kell egy fix anyagot bevágni, mint töriből/magyarból.

De ha te magolásban vagy jobb, akkor értelemszerűen más a helyzet.

2016. dec. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) Jöhetnek még hasonló kaliberű válaszok ;)
2016. dec. 13. 18:25
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Emelt angol érettségin nagyon jóindulatú értékeléssel találkoztam a szóbelin, szerintem érdemes megpróbálni, nem húzós, de ez attól függ, mennyire vagy jó belőle, milyen érzéked van hozzá. Ajánlom, hogy gyakorolj olyan feladattípusokat, amiket az emelt angol írásbeli érettségi tartalmaz, akkor nem lesz gond (megtalálod az elmúlt évek feladatsorait a neten).

Magyar emelt sem vészes, én nehezebbre számítottam, kell némi önálló gondolkodás az írásbelihez, szóbelihez sajnos tényleg magolni kell, de - csak ismételni tudom magam - vállalható, nem értem, miért rettentenek el tőle embereket.

(ezekből emelt érettségiztem)

2016. dec. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták, hogy az emelt magyar az nagyon nehéz és nem éri meg azt választani :/ Egyébként köszi a válaszod :D
2016. dec. 15. 09:50
 5/6 anonim ***** válasza:
36%
Én magyarból emelteztem nemrég, és azt inkább akkor válaszd, ha van azért egy alapvető olvasottságod, és hajlandó vagy plusz dolgokat is elolvasni a szóbelire. Erre nem lehet annyira felkészülni, mert bármit kérdezhetnek pl. szövegfelismerésnél is.
2016. dec. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hűha köszi :D
2016. dec. 26. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!