Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen esetben éri meg majdnem...

Milyen esetben éri meg majdnem a végén abbahagyni az egyetemet?

Figyelt kérdés
Utolsó félévben pl, a végéhez közeledve. Vagy akkor ha valaki addig eljut, már mindenképp ajánlatos elvégezni?
2021. okt. 1. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
A célegyenesben feladni egyáltalán nem éri meg, rengeteg kidobott idő és pénz...
2021. okt. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Sajtadó ***** válasza:
93%
Mindenképpen ajánlatos elvégezni, még olyan extrém esetben is, ha mondjuk tesitanár szakon vagy és amputálják a lábadat az államvizsga előtt, vagy mondjuk a Tan Kapuja Buddhista Főiskolára jársz és megtérsz evangéliumi kereszténynek az utolsó félév húsvétján…
2021. okt. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Attól függ, mi a gond. Én bukás nélkül jutottam el az államvizsgáig, majd kiszálltam 5 kör államvizsga próbálkozás után a pécsi mentőtisztiből, és leszrom a papírt, amit benthagytam. Soha vissza se fogok nézni. Ott az egész nem érte meg, de ettől még nem szivatom magam még évekig, mert ha megkapnám a papírt, akkor sem dolgoznék vele soha. Elérték, hogy kiégjek, mielőtt még odaértem volna. Azért ez is teljesítmény valahol.
2021. okt. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát én max akkor hagynám így ott, ha nyernék a lottón, vagy egy élethosszig bebiztosított, garantált egyszeri állásajánlatot kapnék azonnali kezdéssel, nettó 700 ezerrel. Más esetben nem. Most gondolj bele. A célszalag előtt vagy 10 centivel és ahelyett, hogy egy utolsó karlendítéssel átszakítanád, te inkább megállsz, és visszafordulsz. Kidobtál az életedből minimum 3 évet, ki tudja, hogy a vonzatos költségekkel együtt hány százezret (ha albérletben vagy, és önköltségesen akkor akár milliót), meg hány végiggürizett éjszakát és nappalt, ami végülis eredményes vizsgával zárult. Nem tudok elképzelni olyan indokot, ami miatt ezt én megengedhetném magamnak (a fenti irreális esetek kivételével persze).
2021. okt. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha már nagyon muszáj lenne, akkor sem hagynám abba, legfeljebb passziváltatom magam egy félévig, de még az utolsó félévben a lehető legtöbb tárgyat megcsinálnám, így már csak a szakdolgozat védés, államvizsga stb. marad.
2021. okt. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!