Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Abbahagynám az egyetemet és...

Abbahagynám az egyetemet és kezdenék helyette mást, jó döntés? (lent)

Figyelt kérdés

Második évet végzem a szakon, de csúszás miatt nem fogom elvégezni három év alatt, inkább négy vagy négy és fél év alatt. Tehát nem megy jól, bukdácsoltam eddig is, legtöbb jegyem kettes (mázlival). (Anno pár ponttal voltam csak a felvételi ponthatár fölött.) Nincs motivációm, hogy tovább folytassam, mert egyre több a nehezebb, nem is igazán a szakirányomhoz illő tárgy, és különben is nagyon nehéz ezzel a szakiránnyal elhelyezkedni bsc diplomával. (Az alapképzés se megy, msc-re se vennének fel utána.)

Szóval ha abbahagynám, vissza kellene fizetnem az államnak a képzési időm felét, ami most 420 ezer Ft nem tudom mennyi időn belül. Nem szeretnék több adósságot szerezni. Arra gondoltam, hogy elkezdek egy okj képzést estin vagy levelezőn, ami tényleg érdekelne, mert már 22 leszek, és amellett dolgoznék még, hogy törlesszem a tartozást. Milyennek találjátok? Van itt olyan, aki hasonló cipőben járt/jár?


Előre is köszi!


21/F



2014. jún. 7. 01:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mi ez a szak egész pontosan.

De más egyetemre szeretnél menni? Azért pl. egy OKJ-s végzettséggel nem fogsz túl sokat keresni. Én a helyedben azért megpróbálnám ezt az alapot legalább megcsinálni, ha már kettesekkel átcsusszantál akkor miért ne sikerülhetne tovább így? OKJ-s képzést meg majd levelezőn is tudsz végezni vagy mellette közben.

2014. jún. 7. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy tudnám mellette is azt csinálni, csak egyre nehezebb. Nem írtam le mindent fent, mázlival és puskázassal lesznek ketteseim, de ebben a félévben 8-10 tárgyam nem sikerül. Nem mennék más egyetemre, nem szeretnék felsőoktatásban tanulni, elegem can ebből, nem is szeretem. Szülők, barátok mondják, hogy ne hagyjam abba, de mivel rosszul megy és nem is érdekel, nem látom értelmét tovább bukdácsolni, tartozni még többel az államnak és még többet a szüleim nyakán elősködni.
2014. jún. 7. 01:40
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Nem fogod elvégezni 3 év alatt? Na ne viccelj! Tudod hányan csúsznak éveket? Nagyon sokan. És akkor mi van? Még mindig jobban járnál ha ezt elvégeznéd mint egy okj-s képzéssel. Kaptál egy lehetőséget az élettől hogy felvettek oda, élni kéne ezzel. A legnagyobb probléma, hogy nincs motivációd. Ezen valahogy változtatnod kellene, gondolkozz hosszabb távra. Ne válaszd mindig a könnyebb megoldást...

Amúgy milyen szakon vagy? ha btk-n akkor vissza szívtam azt amit mondtam és hagyd ott minél hamarabb :D

2014. jún. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A törlesztést 3 hónapon belűl meg kell kezdeni, havonta minimum az aktuális minimálbér 20%-val, ha nem kezded el egyösszegű végrehajtást indítanak ellened.


Ha nem megy kár erőltetni, könnyű ezt tanácsolni, csinálni már nehezebb és gyűlik az adósság.

Keress egy jó szakmát, hentes vagy hegetsző pl, ezekkel külföldre mehetsz dolgozni és többet is keresel mint itthon egy diplomás, akármennyit kárognak. Nincs is ezzel semmi baj, túlértékelik a diplomát, pedig szakmunkások nélkül egy kiló kenyeret nem kapnánk, szóval minden tisztelet kijár nekik is.

2014. jún. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azt a napot bánom, mikor felcseréltem a sorrendet, és ezt a szakot tettem előbbre egy két éves fsz képzés elé...ott már most végeznék, talán munkám is lehetne. Ezzel nem tudok tervezni hosszabb távra (ttk földrajz).

Okj képzések közül engem banki, pénzügyi, vagy logisztikai ügyintéző érdekelne leginkább, nem kétkezi munkás szakma.

Egyébként van egy német felsőfokúm, ha okj képesítéssel itt nem tudnék elhelyezkedni, kimennék külföldre dolgozni.

2014. jún. 7. 01:52
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Ja bocs.... de irodai munkára nem okj-s embereket keresnek, hanem diplomásokat és kapnak is bőven.
2014. jún. 7. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom nem kell visszafizetned, hanem elég ha ledolgozod a letöltött képzési időd kétszeresét Magyarországon. Én az első félév után hagytam ott és még nem kellett visszafizetnem semmit se, bár ha jól tudom azóta már Orbán királyunk megváltoztatta a szerződések tartalmát és az első félévre még semmi kötelezettség nem vonatkozik, ha otthagyja az ember.
2014. jún. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam, hogy vissza kell több félév után már fizetni. Jó lenne, ha valakinek lenne tapasztalata ezzel kapcsolatban.
2014. jún. 7. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!