Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Abbahagynátok 1,5 év után az...

Abbahagynátok 1,5 év után az egyetemet ha rájönnétek, hogy nincs értelme?

Figyelt kérdés

Igazából nincs nagy jövője ennek a szaknak (nyelvszak). Nincs semmi motivációm és rájöttem, hogy nem is szeretem már. Kb semmit nem fogok tudni vele kezdeni. Az oktatás se jó.

Érdemes még 1,5 évig szenvedni csak, hogy legyen egy papírom? De nem is tudnék ezzel elhelyezkedni.

Vagy érdemes lépni most és levelezőn elkezdeni egy értelmesebb szakot amivel esetleg több jövőm lenne?


2019. dec. 11. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Ha van valami, aminek van értelme, az az idegen nyelv. A diploma pedig jól jön akkor is, ha más területen helyezkedsz el. Szerintem érdemes végigcsinálni. De ha úgy gondolod, hogy a másik szak tuti nyerő, akkor csináld azt. Csak nehogy másfél év múlva kiderüljön, hogy az sem.
2019. dec. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%

Kifogásokat akkor keres (és talál) az ember, amikor már szívében abbahagyta, csak racionálisan alá akarja támasztani a döntését.


Igen, ha érezném, hogy valami nem jó út, nem nekem való, abbahagynám (abba is hagytam, 2x is).

2019. dec. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

Különleges nyelvet (arab, héber, japán, kínai, koreai stb.) semmiképpen nem hagynék ott. Inkább felvennék mellé levelezőn egy nemzetközi gazdálkodás szakot szeptembertől, problem solved.


Populáris szakot (angol, német) meg vagy ugyanúgy feltuningolnám valami gazdasági tárggyal; vagy otthagynám, és felváltanám egy gazdasági tárggyal.

2019. dec. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Mi ez a gazdaságmánia nálad? :D
2019. dec. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A nyelvtanulást folytatnám. Viszont mivel különtanárhoz járok, hogy valamerre haladjak így ezt folytatnám és később nyelvvizsgáznék belőle. Viszont 3 év múlva lenne mellette egy diplomám.

Nem a nyelvtanulással van a baj. Hanem az egyetemen alig-alig tanítanak, rengeteg óra elmarad. Közbe persze magántanàrhoz járok.

Akkor inkább tanulok mást és mellette tanulom a nyelvet.

2019. dec. 11. 12:14
 6/9 A kérdező kommentje:

És nem kifogásokat keresek hanem rájöttem, hogy ez nem én vagyok. Nekem nem az a álmom, hogy fordítsak vagy tolmácsoljak. Erre sajnos most jöttem rá.

És van ismerősöm aki ilyen szakot végzett, 2 is. Semmire nem ment vele..

2019. dec. 11. 12:17
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

4. Három alapvető oka van a "gazdaságmániámnak":


(1) Elfogult vagyok, mivel én is nyelvszakról váltottam -- egy kermark segítségével -- gazdasági vonalra és nekem bejött. Gondolom akkor másnak is bejöhet.


(2) Ajánlgathatok persze matekot, mérnöki vagy informatika szakot is, vagy orvosit -- de ha valaki eleve bölcsésznek ment érettségi után (mint én), akkor feltételezem, hogy nem élvezné annyira a matek szakot. Barátságosabb egy gazdasági szak.


(3) A gazdasági szakok izgalmasak. Érdekesek. Trendik. Piacképesek. És hatalmas spektrumot fednek le, tényleg sok minden lehetsz velük, nem egy szűk részterületet fednek le.


Úgy általában mindenkinek, aki úgymond "használhatatlan" értsd: kevésbé piacképes, de azért jó szakra jár, legyen művész, bölcsész, pszichológus, szociológus stb. azt tanácsolom, hogy végezzen el mellette egy gazdasági szakot. Így nem kell lemondani az álmairól se.


Kérdező: de amúgy te még fiatal vagy, ha érzel indíttatást a matekra, akkor nézegesd meg a mérnöki szakokat, informatikát stb. is.

2019. dec. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Ha úgy érzed, hogy nem szereted meg nem hasznos, amit tanulsz, akkor válts!

De sose lehet tudni, hogy ez meg az, mikor lesz hasznos. Ha hirtelen Németbe találsz egy jó munkát, de nem tudsz németül, csak magadat okolhatod.

Nem tudod passzivan késöbb befejezni vagy 2öt egyszerre?

2019. dec. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt csinálj amit szeretnél. Én két szakot hagytam ott. Az egyiket azért, mert nehéz vele elhelyezkedni és nem is annyira érdekelt, szülők nyomására kezdtem el. A másik pedig tetszett volna, de 6 éves lett volna és úgy döntöttem, hogy én nem lennék képes 6 évig tanulni azt a szakot, mert már fél éb után elkezdtem unni kicsit, ezért csak félévet voltam, közben költöztünk és most egy 3 éves alapszakon vagyok. Ezt nagyon szeretem, lényegében a hobbim is és hiányszakma is és nagyon motivált és lelkes vagyok és azt érzem jó úton haladok.

Kívánom te is találd meg a megfelelőt és ha váltani kívánsz hát válts. ;)

2019. dec. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!