Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Késő lesz? Megengedik még így...

Késő lesz? Megengedik még így az "engedményezést"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Holnap kell beiratkoznom az egyetemre.Költségtérítésesen vagyok.A diákhitelt pénteknél hamarabb nem tudom intézni.Nem tudja valaki,hogy az engedményezést mikor kell kérni a suliban?És lehet már akkor is kérni ha még a hitelt nem intéztem?!

Köszönöm!


2010. szept. 1. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mire gondolsz? A diákhitelből akarod fizetni a tandíjat és hogy kapsz-e addig haladékot a tandíj kifizetésére? Szerintem ennek járj utána, mert a diákhitelt először így is csak október 15-én utalják (persze intézd el minél előbb, hogy nehogy Neked már csak november 15-én utalják). A második diplomámat én is költségtérítésesen szereztem és a fizetési határidő mindig október 20., illetve március 20. volt. Így aki diákhitelből rendezte, annak is volt ideje átutalni a folyószámlájáról a neptunra, etr-re (meg még ki tudja minek hívják) és ott teljesíteni. Először kérdezz rá az egyetemen, hogy egyáltalán meddig kell eleget tenned a fizetési kötelezettségednek, de szerintem Neked is hasonló időpontokat fognak mondani, hiszen volt olyan lehetőség is, hogy a diákhitelt közvetlenül a neptunra utalják, szóval valószínűleg sejtik, hogy vannak, akik abból fizetik a tandíjat.
2010. szept. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Október 20-ig van határidő,igen abból szeretném fizetni tandíjat.

Én arra vagyok kíváncsi,hogy kérhetem-e már az engedményezési papírt ha még nincs nálam a hitel szerződés.

Elnézést ha értetlen vagyok:S

Köszönöm az előző választ!

2010. szept. 1. 15:04
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Ha pedig a tandíj mérséklésére gondolsz, akkor arról érdeklődj a saját hallgatói önkormányzati képviselődnél (HÖK-ös), tanulmányi ügyintéződnél (TO). Nálunk a beiratkozás utáni első két hétben lehetett pályázni és természetesen pályázhatsz rá akkor is, ha nem kötöttél még szerződést a diákhitelre, hiszen az egyetemet egyáltalán nem érdekli, hogy Te zsebből vagy hitelből rendezed a számlát.
2010. szept. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ha 3-án intézem a diákhitelt szerinted 15-ig meglesz minden,hogy október 20-án már a számlámon legyen a pénz?

Elnézést a sok kérdésért.

Köszönöm

2010. szept. 1. 15:10
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Első vagyok. Akkor másodszori nekifutásra értelmeztem jól a kérdésedet. Jól fogalmaztál csak én nem fogtam fel rendesen. Munkahelyről írok, éppen semmi meló, csak bejött a főnök és a munkát kellett imitálnom. Szóval ahogy írtam, nálunk az első két hétben lehetett leadni a tandíjmérséklésre a pályázatot. Szerintem már holnap érdeklődj a beiratkozásnál a lehetőségekről, mert ott általában úgyis ott lesznek a HÖK-ösök és To-sok, hiszen segítenek a beiratkozásban. Jobb minél előbb nekiállni, mert nem egy papírt kell kitöltetni (legalábbis nálunk elég sok minden kellett) és gondolom Te sem akarsz lemaradni a határidőkről. Végül jó és sikeres egyetemi éveket kívánok és ha lenne valami kérdésed, akkor írd ide, ha tudok, akkor válaszolok.
2010. szept. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Még csak annyit,hogy szerinted ha 3-án igénylem meg a hitelt,15-ére kész lesznek vele?Nem akarom nov.20-án megkapni:S

2010. szept. 1. 15:15
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Nem vagyok jártas a diákhitelben, de szerintem ha most pénteken elintézed, akkor Neked biztosan utalni fogják október 15-én. De erről érdeklődj annál a banknál, ahol szerződést kötsz. Ha október 15-én megérkezik a pénz, akkor egyből utald majd át az egyetem által megadott gyűjtőszámlára, mert ha a Te és az egyetem bankszámlája nem ugyanannál a banknál van, akkor az átutalás eltarthat 1-2 napig. De 20-ára biztosan fogod tudni teljesíteni. Csak halkan megjegyzem, hogy nálunk pár napos késésre még szemet szoktak hunyni, de afölött szigorúan kivetették a késdelem miatt a büntetést (kb. 2-3 ezer forint) és a büntetés értéke a z idő múlásával növekedett.

2010. szept. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon megnyugtattál köszönöm szépen!

Jó munkát!:)

2010. szept. 1. 15:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nincs mit! Még 40 perc és mára vége :)
2010. szept. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!